Kluczowa Akademia dla Aktywnych w Zakliczynie

News
Odsłon: 368
REKLAMA (B2A01)

Kluczowa Akademia dla Aktywnych w Zakliczynie

Stowarzyszenie „Klucz” dzięki grantowi uzyskanemu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozpoczęło realizację dużego, wieloletniego projektu edukacji kulturalnej w Gminie Zakliczyn pod nazwą Kluczowa Akademia dla Aktywnych (KADA). To zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Gminy Zakliczyn. 
Kluczowa Akademia dla Aktywnych
play-rounded-fill

Kluczowa Akademia dla Aktywnych

Ten 3 – letni projekt wzorowany jest na formule „Uniwersytetu ludowego” i realizowanych wcześniej przez Stowarzyszenie „Klucz” i Zakliczyńskie Centrum Kultury takich projektów, jak: Zakliczyński Uniwersytet Ludowy, ZUL – aplikacja, Uniwersytet na piechotę czy Uniwersytet Drugiego Oddechu.

Kluczowa Akademia dla Aktywnych ma nieco zmodyfikowaną formułę w porównaniu do wyżej wymienionych projektów i czerpie z doświadczenia także innych, cieszących się dużym powodzeniem u odbiorców projektów grantowych takich jak; Kultura mobilna = kultura dostępna, Kultura na kółkach czy Małopolska Kultura Mobilna i pozwoli na realizację warsztatów tematycznych w zakliczyńskim ratuszu oraz w świetlicach w Gwoźdźcu, Filipowicach, Woli Stróskiej i Słonej. Tylko w tym roku od września do grudnia odbędzie się kilkadziesiąt godzin zajęć warsztatowych z zakresu tańca, teatru, plastyki, malarstwa i fotografii, kulinariów, a także materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Zajęcia w ramach KADA prowadzili wysokiej klasy fachowcy z poszczególnych dziedzin, co gwarantuje wysoki poziom realizowanych warsztatów, są to: Dorota Szymaszek (instruktor tańca Zumba), Patrycja Zelek (instruktor malarstwa, absolwentka ASP im. J. Matejki w Krakowie, autorka wystaw plenerowych, nauczyciel) Stanisław Kusiak (artysta – fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, uczestnik wystaw i plenerów fotograficznych, kustosz Galerii ZCK „Poddasze”), Tomasz A. Żak (twórca, dyrektor, scenarzysta i reżyser Teatru Nie Teraz, autor książek i publikacji) któremu w warsztatach towarzyszyć będzie Anna Warchał aktorka TnT, specjalistki w zakresie kulinariów Spółdzielni Socjalnej „Serce Pogórza” oraz Kazimierz Dudzik (dyrektor Zakliczyńskiego Centrum Kultury, absolwent Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie – politolog, ekspert w dziedzinie historii lokalnej i regionalizmu oraz autor wielu projektów z tego zakresu, wydawca i dziennikarz mediów lokalnych). Oczywiście zajęcia dla uczestników były darmowe.

Koordynatorkami projektu są; Magdalena Tobiasz oraz Katarzyna Nosek.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Tekst: Kazimierz Dudzik

Produkcja:

STARnowa.tv

Montaż:

Paulina Budzik

Reporter:

Paulina Budzik

Wideo:

Paweł Kudrański

Zdjęcia:

Paweł Kudrański

Dźwięk:

Paweł Kudrański
REKLAMA (B2A02)
Tags: KADA, Klucz, Zakliczyn, Zakliczyńskie Centrum Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

Może Ci się spodobać

„Pół żartem, dwóch serio” (odc. 62)
W Rudzie Kameralnej powstał Ośrodek Praktyk Artystycznych

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture