Poseł Piotr Sak (Suwerenna Polska) odpalił rakietę. Na TT zrecenzował uczestników niedzielnego marszu w Warszawie [KOMENTARZE, TYLKO U NAS]

NewsPolitykaWybory Parlamentarne 2023Wydarzenie
Odsłon: 399
REKLAMA (B2A01)

Poseł Piotr Sak (Suwerenna Polska) odpalił rakietę. Na TT zrecenzował uczestników niedzielnego marszu w Warszawie [KOMENTARZE, TYLKO U NAS]

To, że tarnowski poseł Suwerennej Polski Piotr Sak słynie z ostrego języka i ciętej riposty wiadomo nie od dziś. Ostrze jego retoryki mogą poczuć na własnej skórze szczególnie jego adwersarze polityczni, również podczas obrad sejmowych. W ogóle z kwiecistych wypowiedzi parlamentarzysta-mecenas uczynił swój znak rozpoznawczy. Nie inaczej było przed niedzielnym warszawskim marszem, na który swoich zwolenników zaprosił Donald Tusk.

Lista obecności według Piotra Saka

Bliski współpracownik ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry w krótkim wpisie na Tweetterze ocenił uczestników przemarszu. A brzmiało to tak (pisownia oryginalna):

„W #Marsz4czerwca idą:

-SB-cy,

– komuniści,

– wnuki Urbana,

– KODziarze,

– „znajdzie się komora”… @lis_tomasz,

– @GiertychRoman (zaocznie),

– @martalempart,

– „opiłować katolików” @SlawomirNitras,

– kopertowy @profGrodzki,

I Fur Deustschland @donaldtusk

A TY?”.

Do poniedziałku 5 czerwca, wpis Saka miał prawie 175 tys. odsłon, 1907 komentarzy, 302 udostępnienia. Wzbudził 575 reakcji.

Zasięgi, followersi, bolszewicka narracja…

Dzwonimy do uczestników niedzielnego marszu, którzy do stolicy wybrali się z Tarnowa. Mówiąc delikatnie, wypowiedź posła Saka wywołała u nich poczucie niesmaku.

Grzegorz Cygonik był posłem Ziemi Tarnowskiej w latach 1993-2001. Wybierany był z list Konfederacji Polski Niepodległej oraz Akcji Wyborczej Solidarność. Był też rzecznikiem prasowym klubu parlamentarnego AWS. W sejmie uchodził za radykalnego antykomunistę. Odpowiedź ma krótką.

Takie słowa użyte wobec setek tysięcy uczestników marszu wcale niezwiązanych z jakąkolwiek partią polityczną pokazują tylko butę, chamstwo i arogancję ludzi władzy. Kiedy nie ma się argumentó, to stosuje się bolszewicką retorykę. I tyle – mówi w rozmowie telefonicznej.

A jaka jest opinia niedawnego koalicjanta Zjednoczonej Prawicy, Stanisława Bukowca z Porozumienia?

Co tu komentować… Szkoda, że po 35 latach od częściowo wolnych wyborów nie wszyscy potrafią docenić, jak wielką drogę przeszliśmy od czasów zniewolenia komunistycznego. Podczas niedzielnego marszu w Warszawie widziałem wielu młodych i uśmiechniętych ludzi, którzy wyrażali nadzieję na Polskę wolną od rządów PiS-u. Co do języka i sformułowań użytych przez pana posła Piotra Saka, nie zamierzam się nad tym pochylać. Szkoda czasu – mówi bocheński parlamentarzysta, nota bene polonista z wykształcenia.

I na koniec. W której grupie maszerujących znalazł się przewodniczący Rady Miejskiej Jakub Kwaśny (Inicjatywa Polska)?

Ja w tej z samego końca „A TY?” Coż, pan poseł chciał ewidentnie zwiększyć sobie zasięgi w myśl zasady: „Nieważne, jak piszą, byle pisali”. Popularność jego Tweeta jest tak duża, że w swojej grupie docelowej zwiększył czy zyskał nowych followersów. Bo przecież mu o to chodziło – twierdzi samorządowiec.

Z Piotrem Sakiem nie udało nam się skontaktować. Dowiedzieliśmy się tylko, że wyjechał na tygodniowe wakacje.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
REKLAMA (B2A02)
Tags: Grzegorz Cygonik, Jakub Kwaśny, marsz 4 czerwca 2023, Piotr Sak, posłowie ziemi tarnowskiej 2019-2023, Stanisław Bukowiec, STARnowa.tv, Suwerenna Polska, Łukasz Winczura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

Może Ci się spodobać

Mecz młodzieżowców U15 – Bruk-Bet Termalica : MKS Limanovia Limanowa
„STARczy na dziś” (odc. 139) Leszek Dzieński

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture