„Ziobryści” po liftingu. Zaprezentowali nową nazwę i program

NewsPolitykaWydarzenie
Odsłon: 71

„Ziobryści” po liftingu. Zaprezentowali nową nazwę i program

O szczegółach programu SP opowiadali w poniedziałkowe przedpołudnie (15 maja) dwaj parlamentarzyści tarnowscy partii Zbigniewa Ziobry: Piotr Sak i Norbert Kaczmarczyk.

Poseł Piotr Sak zwrócił uwagę, że istnieje wiele ruchów wewnątrz UE, które docelowo mają zmierzać do coraz większej marginalizacji Polski na europejskiej arenie.

– Dwa podstawowe zagrożenia: ze Wschodu, ten imperializm rosyjski, który widzimy dzisiaj na Ukrainie. Ale też dostrzegamy drugie zagrożenie w postaci federalizacji Unii Europejskiej, która postępuje. Unia Europejska była bardzo dobrym projektem i mam nadzieję, że jeszcze będzie, ale w obecnym kształcie trzeba z nią prowadzić dialog, bo niestety zmierza w kierunku centralizacji i doprowadza do tego, że kawałkuje się naszą suwerenność – zauważał.

Z kolei Norbert Kaczmarczyk, który niedawno bardzo silnie lobował za ograniczeniem a nawet zastopowaniem importu zboża z Ukrainy, wskazał, iż jesteśmy w momencie, w którym jeszcze mocniej musimy akcentować własną podmiotowość. I o to chce walczyć Suwerenna Polska.

– Suwerenna Polska to dzisiaj podstawa bezpieczeństwa naszej ojczyzny, to jest niezwykle istotne, by w koalicji, w Zjednoczonej Prawicy była partia, która rzeczywiście tak mocno akcentuje na te nuty niepodległościowe, pokazuje co Komisja Europejska chce zrobić z suwerennością i podmiotowością państw w swojej strukturze. Chcemy Polski suwerennejpodkreślał kilkukrotnie.

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
Tags: , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Może Ci się spodobać

Jak zainwestować 3 PLN i zarobić w kilka dni prawie osiem milionów? Podajemy prosty przepis
Liderzy Koalicji Obywatelskiej w regionie tarnowskim

Musisz zobaczyć

Brak wyników.