Papież Franciszek spotkał się z tarnowskimi alumnami

KulturaNewsWydarzenie
Odsłon: 586
REKLAMA (B2A01)

Papież Franciszek spotkał się z tarnowskimi alumnami

W środę, 3 maja, tuż po audiencji generalnej na Placu Świętego Piotra, papież Franciszek spotkał się z tarnowskimi klerykami, którzy przybyli do Rzymu przy okazji celebrowania 200. rocznicy istnienia seminarium. Alumnom i przełożonym towarzyszył ordynariusz tarnowski bp Andrzej Jeż.

Papież krótko przemówił do tarnowskich pielgrzymów i pozował do wspólnej fotografii.

Biskup Andrzej Jeż w rozmowie z Radiem Watykańskim powiedział, że ta pielgrzymka jest dla wszystkich w niej uczestniczących swoistym powrotem do źródeł.

Zawsze wracamy do źródeł i mamy świadomość, że każde seminarium w jakimkolwiek kraju w jakiś sposób czerpie swoje źródła tutaj, w Rzymie, w Watykanie. Stąd powrót do źródeł, do kultury chrześcijańskiej i do kultury antycznej. Pragniemy, aby alumni mieli świadomość swoich korzeni i wiedzieli, że to korzeń ich nosi, a nie oni korzeń – stwierdził hierarcha.

Pielgrzymowanie do Wiecznego Miasta i do znanych włoskich sanktuariów to jedna z tradycji, która pielęgnowana jest przez tarnowskie seminarium. Została ona zapoczątkowana w 2000 roku.

W tarnowskim WSD do kapłaństwa przygotowuje się 80 alumnów. Dwóch z nich pochodzi z Afryki.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
REKLAMA (B2A02)
Tags: bp Andrzej Jeż, diecezja tarnowska, papież Franciszek, STARnowa.tv, Wyższe Seminarium Duchowne Tarnów, Łukasz Winczura
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

Amfiteatr ponownie otwarty dla publiczności
Strażacy uratowali… sowę

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture