To będzie bluesowe szaleństwo! Boogie Boys otworzą festiwal Był Sobie Blues

NewsWydarzenie
Odsłon: 200
REKLAMA (B2A01)

To będzie bluesowe szaleństwo! Boogie Boys otworzą festiwal Był Sobie Blues

Blues na trwałe wpisał się w sierpniowy kalendarz imprez odbywających się w Tarnowie.

Pod hasłem Był Sobie Blues już po raz osiemnasty odbędą się koncerty polskich artystów, których twórczość związana jest z tym gatunkiem. W tym rok będziemy mieli okazję posłuchać bluesa w dość szerokim ujęciu – od boogie woogie z domieszką czarnego bluesa, poprzez rock and rolla, rock alternatywny, a skończywszy na muzyce soul. Zaproszenie do udziału letnich spotkaniach z bluesem przyjęli m.in. fantastyczny zespół Boogie Boys i amerykański wokalista i harmonijkarz, weteran bluesa John Clifton. Historię cyklu „Był Sobie Blues” przez wiele przy udziale Tarnowskiego Centrum Kultury tworzył tarnowski bluesman Wojciech Klich. Obecnie impreza ta należy do z najważniejszych w kalendarzu wydarzeń organizowanych przez TCK.

W programie spotkań z bluesem zaplanowano trzy duże koncerty, które odbędą się w tarnowskim Amfiteatrze letnim. 4 sierpnia wystąpią – słynący z niesamowitej energii zespół Boogie Boys oraz amerykański harmonijkarz i wokalista John Clifton.

Początek koncertu o godz. 20.00.

Organizatorem wydarzenia Był Sobie Blues jest Tarnowskie Centrum Kultury. Impreza współfinansowana jest z Budżetu Miasta Tarnowa.

Boogie Boys

Od momentu powstania, czyli od 2003 roku, odwiedzili prawie wszystkie kraje w Europie i niektóre na innych kontynentach. W swoim dorobku mają już cztery płyty. Koncerty w ich wykonaniu cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Występowali u boku wielu gwiazd (jako support lub back-up) m.in. Joe Bonamassa, Shakin’ Stevens, Ray Manzarek (The Doors), Phil Guy, Studebaker John, James Harman, Rod Piazza, Big Bill Morgenfield, czy Ana Popovic. W lutym 2009 jako jedyny zespół spoza Stanów Zjednoczonych Boogie Boys zostali finalistami największego konkursu bluesowego na świecie „International Blues Challenge – Memphis, USA”. Płyta „Hey You” została zakwalifikowana do finału „Najlepszego albumu własnej produkcji – International Blues Challenge 2010”. Lider zespołu Bart Szopiński, a także pozostali członkowie zespołu byli wielokrotnie nagradzani w plebiscycie magazynu „Twój Blues” jako „Pianista Roku” i „Instrumentalista Roku”. W 2011 roku reprezentowali Polskę na 1st European Blues Challenge w Berlinie i zakwalifikowali się do „Top 3”. W 2012 roku po raz kolejny zostali nagrodzeni tytułem „Zespół Roku” w plebiscycie „BLUES TOP 2011”. Ich album „Made in Cali” został w całości wyprodukowany w USA wraz z fantastycznymi gośćmi (m.in. gitarzystą Ronem Thompsonem, który pracował z takimi gwiazdami jak John Lee Hooker, Etta James, TinaTurner). Producentem muzycznym albumu był John Clifton, uznany harmonijkarz, kompozytor i wokalista.

W 2013 roku album został ogłoszony „Albumem Roku” w plebiscycie „Blues Top 2012”. Lider zespołu Bart. Szopiński był siedemnastokrotnie okrzyknięty „Pianistą Roku” w plebiscycie „Blues Top”. W 2023 roku wydają swoją piątą płytę, która będzie częścią ich specjalnej trasy koncertowej „20th Anniversary World Tour”, w ramach której odwiedzą USA, Kanadę, Niemcy, Francję, Włochy, Polskę, Danię, Szwecję, Norwegię, Czechy, Rumunię i Łotwę.

Bart. Szopiński – wokal, fortepian

Michał Cholewiński – fortepian

Janusz Brzeziński – gitara basowa

Piotr Bienkiewicz – gitara

Miłosz Szulkowski – perkusja

John Clifton (z Fresno w stanie Kalifornia)

Autor tekstów, producent, wokalista, harmonijkarz, showman. Weteran sceny west coast bluesa. Koncertuje całym świecie od końca lat osiemdziesiątych. Clifton znany jest szczególnie w centralnej Kalifornii ze swojej współpracy z MoFo Party Band, zespołem bluesowym, który stworzył ze swoim bratem w 1989 roku. Uczestniczył w wielu dużych projektach, m.in. Mark Hummell Harmonica Blowout, z gościnnym udziałem Huey Lewisa, Johna Mayalla, Jamesa Cottona oraz na największych festiwalach: The Austrian Boogie Festival w Wiedniu, Blues Express Festival w Polsce, Blues Night w Fredrikshaven w Danii. Jest producentem i autorem tekstów. Wiele jego kompozycji pojawiało się w audycjach radiowych na całym świecie. Jest również nagradzany jako producent płyt (nagroda Blues Top za Płytę Roku zespołu Boogie Boys „Made in Cali” na której trzy kompozycje są autorstwa Johna). Kocha scenę. Jest także kolekcjonerem płyt, znawcą historii muzyki, o której potrafi opowiadać liczne historie. John wykorzystuje różne style bluesa, soulu oraz r&b z lat pięćdziesiątych.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Źródło:

TCK
REKLAMA (B2A02)
Tags: Był Sobie Blues, TCK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

Może Ci się spodobać

Zbliża się Małopolski Festiwal Kultury w Tuchowie
Wieczorna ramówka 01.08.2023

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture