Silne hasło to podstawa!

News
Odsłon: 298
REKLAMA (B2A01)

Silne hasło to podstawa!

Hasła zabezpieczają nasze konta pocztowe, bankowe, profile w social mediach czy urządzenia. Czy wiecie, co robić, aby były silne i skuteczne?

Poczta elektroniczna, konto bankowe, platformy społecznościowe… Cyberprzestępcy będą próbowali dotrzeć wszędzie tam, gdzie znajdują się nasze dane, wrażliwe informacje czy pieniądze. Jak się przed nimi bronić? I czy to w ogóle możliwe? Sprawdźcie!

Jak zadbać o bezpieczne hasła?

Pamiętaj o 3 prostych zasadach:

1. stosuj minimum 14 dużych i małych znaków

Rekomendujemy kombinacje kilku słów. Wam będzie je łatwiej zapamiętać, a oszustom trudniej złamać. Dobry przykład to: NaKolacjeZjemZielonePomidory, a więcej o tym możecie znaleźć tutaj.

2. używaj różnych haseł do różnych usług

Dbamy o to, żeby mieć hasła unikatowe do każdej usługi, a w szczególności do najważniejszych kont takich jak: poczta, bank czy social media.

3. włącz weryfikację dwuetapową

Brzmi jak coś bardzo skomplikowanego, ale takie nie jest. Weryfikacja dwuetapowa to proces uwierzytelniania użytkownika podczas logowania, który składa się z dwóch elementów, stąd jej nazwa. Pierwszym etapem jest wprowadzenie znanego tylko nam hasła lub PINu. Drugim jest wpisanie kodu jednorazowego, potwierdzenie na aplikacji zainstalowanej na naszym urządzeniu lub użycie dedykowanego klucza USB. Więcej tutaj.

Jak dodatkowo wzmocnić bezpieczeństwo hasła? Przeczytajcie poniżej.

Rekomendujemy menedżery haseł

Macie do wyboru kilka takich narzędzi. Te w przeglądarkach albo telefonach dobrze spełniają swoją funkcję

Nie ma potrzeby okresowej zmiany hasła

Hasło zmieniamy tylko wtedy, jeżeli mamy podejrzenie, że ktoś je poznał.

Proste prawda?

A może uchronić przed wieloma przykrymi konsekwencjami. Przestępcy mogą wykorzystać Twoje hasła do kradzieży pieniędzy z konta, przejęcia i upublicznienia Twojej korespondencji mailowej czy namawiania Twoich bliskich do szybkich przelewów na platformach społecznościowych. Dbając o cyberhigienę – nie podając nikomu swoich danych uwierzytelniających, ustawiając mocne i unikalne hasła do serwisów – dbasz o swoje bezpieczeństwo w sieci. Tymi informacjami możesz podzielić się z bliskimi i przyjaciółmi – im też możesz pomóc być bezpieczniejszym. A jeśli zainteresował Cię temat haseł i chcesz wiedzieć więcej o skutecznym zabezpieczaniu swojego konta w social mediach sięgnij do materiałów:

 

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Źródło:

nask.pl
REKLAMA (B2A02)
Tags: NASK
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

„STARczy na dziś” (odc. 175) Magdalena Marszałek [ZAPOWIEDŹ]
Zmiany organizacji ruchu w Mościcach

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture