Rzeź drzew w centrum Tarnowa. Naprawdę konieczna hekatomba?

InwestycjeKomunikacjaNewsWydarzenie
Odsłon: 503
REKLAMA (B2A01)

Rzeź drzew w centrum Tarnowa. Naprawdę konieczna hekatomba?

Dziewięć zdrowych i dorodnych drzew, które rosły przy ul. Szujskiego poszły pod topór. Powód? Planowane umiejscowienie nowego ronda w okolicy znajdujących się nieopodal sadów i budowa nowej drogi w kierunku między innymi ulicy Wieniawskiego i rozbudowującego się tam osiedla mieszkaniowego. Nowa droga ma być także alternatywą i odciążeniem dla zatłoczonej ulicy Klikowskiej. Nie zmienia to faktu, że mieszkańcy są oburzeni i zbulwersowani całą sytuacją.

Przypomnijmy, że planowana budowa ronda powstaje we współpracy miasta z prywatnym inwestorem. Magistrat tłumaczy się, iż wycinka drzewostanu byłą podyktowana faktem, iż w ramach planowanej inwestycji zachodzi między innymi potrzeba wymiany instalacji podziemnych przygotowania nowej organizacji ruchu. Na razie w budżecie zaplanowano na ten cel 2 miliony złotych. Władze miasta liczą na pozyskanie pieniędzy zewnętrznych, które pomogą w realizacji tej inwestycji.

Tłumaczenia te nie uspokajają mieszkańców pobliskich bloków, dla których wykarczowany pas zieleni był naturalną ochroną przed hałasem oraz spalinami. Protestują też radni opozycyjni.

Miasto powinno w zamian dokonać nasadzeń zieleni i nowych drzew. Poza tym, łatwo jest mechaniczną piłą zniszczyć coś, co rosło latami. A ile trzeba będzie czekać, zanim urosną nowe drzewa? To kwestia dziesiątek lat – kręci głową szef klubu radnych PiS Mirosław Biedroń.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
REKLAMA (B2A02)
Tags: inwestycje Tarnów 2023, STARnowa.tv. wycinka drzew ul. Szujskiego Tarnów, Łukasz Winczura

1 komentarz. Zostaw komentarz

  • Burkiewicz
    2023-06-27 17:34

    od kiety to radni Pisu martwią się o środowisko??? o przyrodę,o wielotetnie drzewa??? tną w Polsce drzewa na niespotykaną sklę ,nie licząc suę z niczym i wyworzą do Chin.

    No votes yet.
    Please wait...
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

Gapiostwo wędkarza postawiło na nogi służby. Spodziewano się najgorszego
„STARczy na dziś” (odc. 151) Paweł Klimek

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture