Gapiostwo wędkarza postawiło na nogi służby. Spodziewano się najgorszego

AlertNewsWydarzenie
Odsłon: 381
REKLAMA (B2A01)

Gapiostwo wędkarza postawiło na nogi służby. Spodziewano się najgorszego

Pozostawione nad brzegiem Dunajca na wysokości Łukanowic ubrania i rzeczy osobiste zaalarmowały wypoczywających nad rzeką letników, którzy natychmiast zaalarmowali służby. W najczarniejszym scenariuszu zakładano, że ich właściciel, który niewiele wcześniej wędkował, mógł się utopić, gdyż nurt rzeki w tym miejscu jest bardzo silny. Akcja poszukiwawcza trwałą godzinę a jej finał był równie szczęśliwy, co zaskakujący.

A cała sytuacja miała miejsce w niedzielę, 25 czerwca, w rejonie mostu nad Dunajcem. Po otrzymaniu zawiadomienia na miejscu pojawili się strażacy z PSP i policja. Rozpoczęło się przeszukiwanie terenu. Zwodowano też łódkę. Akcja trwała prawie godzinę. W tym czasie na miejscu pojawił się bohater całego zamieszania, który z rozbrajającą szczerością przyznał się do swojego gapiostwa. Najzwyczajniej w świecie wyznał, że zapomniał zabrać swoich rzeczy i poszedł do domu. Gdy się o wszystkim zorientował wrócił, by odebrać swoją zgubę. Na szczęście więc skończyło się na strachu.

– Mężczyzna nie zdawał sobie sprawy, że nieroztropne pozostawienie rzeczy na brzegu może spowodować tak szeroko zakrojone działania służb ratowniczych. W całej sytuacji trzeba jednak pochwalić czujność przebywających nad wodą, którzy nie zwlekali z wezwaniem pomocy – mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
REKLAMA (B2A02)
Tags: Dunajec, Paweł Klimek, policja Tarnów, PSP Tarnów, roztargniony wędkarz, STARnowa.tv, wakacje 2023 region tarnowski, Łukasz Winczura
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

„Z miłości do szkła”. Bardzo ciekawa wystawa w tarnowskim muzeum. Naprawdę warto zobaczyć
Rzeź drzew w centrum Tarnowa. Naprawdę konieczna hekatomba?

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture