Gapiostwo wędkarza postawiło na nogi służby. Spodziewano się najgorszego

AlertNewsWydarzenie
Odsłon: 228
REKLAMA (B2A01)

Gapiostwo wędkarza postawiło na nogi służby. Spodziewano się najgorszego

Pozostawione nad brzegiem Dunajca na wysokości Łukanowic ubrania i rzeczy osobiste zaalarmowały wypoczywających nad rzeką letników, którzy natychmiast zaalarmowali służby. W najczarniejszym scenariuszu zakładano, że ich właściciel, który niewiele wcześniej wędkował, mógł się utopić, gdyż nurt rzeki w tym miejscu jest bardzo silny. Akcja poszukiwawcza trwałą godzinę a jej finał był równie szczęśliwy, co zaskakujący.

A cała sytuacja miała miejsce w niedzielę, 25 czerwca, w rejonie mostu nad Dunajcem. Po otrzymaniu zawiadomienia na miejscu pojawili się strażacy z PSP i policja. Rozpoczęło się przeszukiwanie terenu. Zwodowano też łódkę. Akcja trwała prawie godzinę. W tym czasie na miejscu pojawił się bohater całego zamieszania, który z rozbrajającą szczerością przyznał się do swojego gapiostwa. Najzwyczajniej w świecie wyznał, że zapomniał zabrać swoich rzeczy i poszedł do domu. Gdy się o wszystkim zorientował wrócił, by odebrać swoją zgubę. Na szczęście więc skończyło się na strachu.

– Mężczyzna nie zdawał sobie sprawy, że nieroztropne pozostawienie rzeczy na brzegu może spowodować tak szeroko zakrojone działania służb ratowniczych. W całej sytuacji trzeba jednak pochwalić czujność przebywających nad wodą, którzy nie zwlekali z wezwaniem pomocy – mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
REKLAMA (B2A02)

Tags: Dunajec, Paweł Klimek, policja Tarnów, PSP Tarnów, roztargniony wędkarz, STARnowa.tv, wakacje 2023 region tarnowski, Łukasz Winczura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

Może Ci się spodobać

„Z miłości do szkła”. Bardzo ciekawa wystawa w tarnowskim muzeum. Naprawdę warto zobaczyć
Rzeź drzew w centrum Tarnowa. Naprawdę konieczna hekatomba?

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture