Tarnowski chór Gos.pl świętował 20-lecie działalności!

KulturaNews
Odsłon: 122
REKLAMA (B2A01)

Tarnowski chór Gos.pl świętował 20-lecie działalności!

Tarnowski Chór GOS.PL (GOS.PL) – to grupa pasjonatów wspólnego muzykowania, zapaleńców, którzy swoim śpiewem przekazują radość i przesłanie płynące z Ewangelii.

Podczas urodzinowego koncertu, który odbył się 1 października br., chór zaprezentował utwory muzyki gospel, które wykonywał na przestrzeni dwudziestu lat swojej pracy artystycznej oraz nowe utwory przygotowane pod kierunkiem gościa specjalnego koncertu – Elaine Simpson: brytyjskiej wokalistki, dyrygentki oraz instruktorki muzyki gospel. Obdarzona niezwykłym głosem śpiewa zawodowo od ponad 30 lat a od ponad 20 lat z wielką pasją realizuje się również jako instruktorka. Prowadzi warsztaty gospel w Wielkiej Brytanii a także innych częściach Europy, m.in. w Danii i Polsce. Na co dzień jest jedną z głównych solistek i dyrektorem strategicznym londyńskiego chóru The Kingdom Choir.

Podczas koncertu chórowi towarzyszyła sekcja intrumentalna złożona z muzyków regionu tarnowskiego.

Tarnowski Chór Gos.pl jest pierwszym i jedynym chórem w Tarnowie i regionie, specjalizującym się w wykonywaniu muzyki gospel.
Powstał w 2003 roku z inicjatywy Bartłomieja Szułakiewicza, Moniki i Tomasza Steców oraz ks. Pawła Cyza z Kongregacji Oratorium Św. Filipa Neri. Chór jest wielopokoleniowym kolażem talentów i głosów, który skupia blisko 40 pasjonatów wspólnego śpiewania. Kierownikiem muzycznym zespołu a jednocześnie kompozytorem, aranżerem oraz pianistą jest Bartłomiej Szułakiewicz, chórem dyrygują Anna Piotrowska i Katarzyna Wrona. Dwadzieścia lat pracy chóru zaowocowało wieloma koncertami a także nagrodami, m.in. Nagrodą Miasta Tarnowa w dziedzinie działalności artystycznej. Chór włącza się aktywnie w działalność charytatywną, bierze udział w warsztatach gospel a przede wszystkim przekazuje swoim odbiorcom radość i przesłanie płynące z Ewangelii. W 2014 roku GOS.PL wydał studyjną płytę „TEN”, a w lutym 2017 roku z inspiracji osób związanych z Tarnowskim Chórem Gos.pl powstało stowarzyszenie, którego celem jest upowszechnianie muzyki gospel i wartości chrześcijańskich poprzez zróżnicowane formy przekazu skierowane do jak najszerszego kręgu odbiorców. W 2017 i 2019 roku Tarnowski Chór Gos.pl zorganizował wydarzenia pn. Tarnów Gospel Day, mające na celu upowszechnianie muzyki gospel wśród lokalnej społeczności. Podczas pierwszej edycji gościem specjalnym warsztatów i koncertu finałowego był Brian Fentress, natomiast druga edycja wydarzenia odbyła się z udziałem The Celebration Choir z Wielkiej Brytanii pod dyrekcją Colina Williamsa. W 2018 r. chór uczcił 15-lecie swojej działalności koncertem „Oh happy day!” z udziałem Colina Williams.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Źródło:

CSM
REKLAMA (B2A02)
Tags: Bartek Szułakiewicz, Centrum Sztuki Mościce, Elaine Simpson, Tarnowski Chór GOS.PL
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

Twórz komiksy z Miejską Biblioteką Publiczną w Tarnowie
Gala finałowa Małopolskiej Nagrody Poetyckiej „Źródło” i Małopolskiej Nagrody Poetyckiej „Małe Źródło”

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture