Coraz bliżej tegorocznej „Talii”. Znamy tytuły spektakli i ceny biletów

KulturaNewsWydarzenie
Odsłon: 98
REKLAMA (B2A01)

Coraz bliżej tegorocznej „Talii”. Znamy tytuły spektakli i ceny biletów

Przed nami już XXVII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii TALIA, organizowany corocznie przez Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. W tym roku potrwa on od 22 września i do 1 października 2023 roku. Tradycyjnie na inaugurację festiwalu zaprezentują się aktorzy tarnowskiej sceny.

Tarnowski teatr będzie w tym roku reprezentować spektakl „Kolacja dla głupca” Francisa Vebera w reżyserii Tadeusza Łomnickiego.

Wystąpią w nim: Karolina Fortuna, Kinga Piąty, Ireneusz Pastuszak, Tomasz Piasecki, Jerzy Pal, Kamil Urban oraz Paweł Plewa (gościnnie).

„Kolacja dla głupca” to pełna zwrotów akcji opowieść o (nie)niewinnej rozrywce „wyższych” sfer, ale też o miłości, przyjaźni i konsekwencji naszych mądrych i niemądrych życiowych wyborów. Wszystko skąpane we francuskim wdzięku i poczuciu humoru, nie tak znów odległym, jak się okazuje, od naszego. Cena biletu – 60 PLN

Podczas XXVII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii TALIA, poza tarnowską propozycją, rywalizować o nagrody będą następujące spektakle: „Cud” (Lars Albaum, Dietmar Jacobs), reżyseria i opracowanie muzyczne Grzegorz Wiśniewski – Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, cena biletu 60 PLN; „Weltmajstry” (Zbigniew Rokita), reżyseria Robert Talarczyk – Teatr Korez w Katowicach, cena biletu 60 PLN; „Pijacy” (Franciszek Bohomolec), scenariusz i reżyseria Artur W. Baron – Teatr Bagatela im. T. Boya-Żeleńskiego w Krakowie, cena biletu 80 PLN; „Prawda” (Florian Zeller), reżyseria i opracowanie muzyczne: Paweł Aigner – Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie, cena biletu 60 PLN oraz „Kwartet” (Ronald Harwood), reżyseria: Wojciech Adamczyk – Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie. Tu za bielt trzeba wyłożyć w zależności od miejsca 110 lub 120 PLN. Ważna uwaga. „Kwartet” zostanie pokazany w Centrum Sztuki Mościce.

Na finałowy spektakl „Niespodziewany powrót” Serge Krybusa, w którym zagrają Daniel Olbrychski i Tomasz Karolak, bilet będzie kosztował 140 PLN.

Istnieje też możliwość nabycia karnetów na wszystkie przedstawienia. Na pokazywane o godzinie 17. będzie on kosztował 450 PLN, na te z godziny 20. – sto złotych więcej.

Bilety na wydarzenie będzie można kupić online oraz w kasie teatru.

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
Dodatkowe informacje:
Fot Archiwum teatru
REKLAMA (B2A02)
Tags: Centrum Sztuki Mościce, STARnowa.tv, tarnowski teatr, XXVII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii TALIA 2023, Łukasz Winczura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

Może Ci się spodobać

„STARczy na dziś” (odc. 153) Józef Gawron
Karuzeli kadrowej w Niecieczy ciąg dalszy…

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture