Coraz bliżej tegorocznej „Talii”. Znamy tytuły spektakli i ceny biletów

KulturaNewsWydarzenie
Odsłon: 149
REKLAMA (B2A01)

Coraz bliżej tegorocznej „Talii”. Znamy tytuły spektakli i ceny biletów

Przed nami już XXVII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii TALIA, organizowany corocznie przez Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. W tym roku potrwa on od 22 września i do 1 października 2023 roku. Tradycyjnie na inaugurację festiwalu zaprezentują się aktorzy tarnowskiej sceny.

Tarnowski teatr będzie w tym roku reprezentować spektakl „Kolacja dla głupca” Francisa Vebera w reżyserii Tadeusza Łomnickiego.

Wystąpią w nim: Karolina Fortuna, Kinga Piąty, Ireneusz Pastuszak, Tomasz Piasecki, Jerzy Pal, Kamil Urban oraz Paweł Plewa (gościnnie).

„Kolacja dla głupca” to pełna zwrotów akcji opowieść o (nie)niewinnej rozrywce „wyższych” sfer, ale też o miłości, przyjaźni i konsekwencji naszych mądrych i niemądrych życiowych wyborów. Wszystko skąpane we francuskim wdzięku i poczuciu humoru, nie tak znów odległym, jak się okazuje, od naszego. Cena biletu – 60 PLN

Podczas XXVII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii TALIA, poza tarnowską propozycją, rywalizować o nagrody będą następujące spektakle: „Cud” (Lars Albaum, Dietmar Jacobs), reżyseria i opracowanie muzyczne Grzegorz Wiśniewski – Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, cena biletu 60 PLN; „Weltmajstry” (Zbigniew Rokita), reżyseria Robert Talarczyk – Teatr Korez w Katowicach, cena biletu 60 PLN; „Pijacy” (Franciszek Bohomolec), scenariusz i reżyseria Artur W. Baron – Teatr Bagatela im. T. Boya-Żeleńskiego w Krakowie, cena biletu 80 PLN; „Prawda” (Florian Zeller), reżyseria i opracowanie muzyczne: Paweł Aigner – Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie, cena biletu 60 PLN oraz „Kwartet” (Ronald Harwood), reżyseria: Wojciech Adamczyk – Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie. Tu za bielt trzeba wyłożyć w zależności od miejsca 110 lub 120 PLN. Ważna uwaga. „Kwartet” zostanie pokazany w Centrum Sztuki Mościce.

Na finałowy spektakl „Niespodziewany powrót” Serge Krybusa, w którym zagrają Daniel Olbrychski i Tomasz Karolak, bilet będzie kosztował 140 PLN.

Istnieje też możliwość nabycia karnetów na wszystkie przedstawienia. Na pokazywane o godzinie 17. będzie on kosztował 450 PLN, na te z godziny 20. – sto złotych więcej.

Bilety na wydarzenie będzie można kupić online oraz w kasie teatru.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
Dodatkowe informacje:
Fot Archiwum teatru
REKLAMA (B2A02)
Tags: Centrum Sztuki Mościce, STARnowa.tv, tarnowski teatr, XXVII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii TALIA 2023, Łukasz Winczura
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

„STARczy na dziś” (odc. 153) Józef Gawron
Karuzeli kadrowej w Niecieczy ciąg dalszy…

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture