Paliło się w punkcie skupu złomu przy ul. Studniarskiego, obok rampy kolejowej

AlertNewsWydarzenie
Odsłon: 525
REKLAMA (B2A01)

Paliło się w punkcie skupu złomu przy ul. Studniarskiego, obok rampy kolejowej

Kilka zastępów straży pożarnej z Tarnowa i okolicznych jednostek uczestniczyło w akcji gaśniczej na złomowisku przy ulicy Studniarskiego w Tarnowie. Ogień strawił zgromadzone na składowisku odpady samochodowe.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło na stanowisko kierowania tarnowskiej PSP w poniedziałek, 5 czerwca, około godziny 19. Ogień pojawił się w punkcie skupu złomu, który znajduje się niedaleko rampy kolejowej. Kłęby dymu widać było w całej okolicy. W powietrzu było czuć swąd palonej gumy a to z racji, że składowane są tam także wraki samochodów.

Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy PSP a także jednostki OSP z Tarnowa-Rzędzina oraz ze Zgłobic. Po około pół godzinie działań pożar został zlokalizowany i opanowany. Później przyszedł czas na dogaszanie i sprawdzanie pogorzeliska. Do czasu naszego odjazdu przyczyna pożaru nie była znana – mówi mł. bryg. Marcin Opioła, rzecznik tarnowskiej PSP.

Na miejscu działali również strażnicy miejscy i policja.

To kolejna w ostatnich dniach tego typu akcja w Tarnowie. Dwa tygodnie temu w ogniu stanęło składowisko odpadów wielkogabarytowych przy ul. Fabrycznej, a później strażacy walczyli z pożarami budynków wielorodzinnych przy ul. Spytki z Melsztyna i Przemysłowej. Sprawcę ostatniego z podpaleń udało się ująć. Piroman najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 10 lat więzienia.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
Dodatkowe informacje:
Fot. 112Tarnow.pl
REKLAMA (B2A02)
Tags: Marcin Opioła, pożar Tarnów 2023, PSP Tarnów, skład złomu ul. Studniarskiego Tarnów, STARnowa.tv, Łukasz Winczura
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

Igrzyska Europejskie zbliżają się wielkimi krokami [WIEDO]
Parafia błogosławionej Karoliny w Tarnowie ma nowego proboszcza

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture