Twórz komiksy z Miejską Biblioteką Publiczną w Tarnowie

KulturaNews
Odsłon: 267
REKLAMA (B2A01)

Twórz komiksy z Miejską Biblioteką Publiczną w Tarnowie

Zbliżają się warsztaty rysowania komiksów dla dzieci i młodzieży z cyklu „KOMIKSOWO” - wstęp bezpłatny!

Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie zaprasza dzieci i młodzież w wieku 7-15 lat na warsztaty tworzenia komiksów z udziałem rysownika komiksów i ilustratora, autora rysunków do popularnych serii: „Detektyw Miś Zbyś na tropie” i „Nieustraszeni łowcy strachów” – Piotra Nowackiego.

Warsztaty odbędą się w sobotę 14 października 2023 r. w Dziale dla Dzieci i Młodzieży MBP, przy ul. Staszica 6 w godzinach: 10.00-11.30 i 12.00-13.30.

Uczestnicy zapoznają się z twórczością prowadzącego, poznają podstawowe zasady rysowania komiksów oraz wykonają różne zadania rysunkowe pobudzające kreatywność i stanowiące dobry wstęp do tworzenia własnych komiksów.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Na warsztaty obowiązują zapisy: tel.  14 688 80 23 w. 21 | e-mail: wolek@biblioteka.tarnow.pl

PIOTR NOWACKI

Rocznik 1979. Autor komiksów, które tworzy zarówno dla dzieci (m.in. seria „Detektyw Miś Zbyś na tropie”, „W koronie”, „Om. Apetyt na przygodę”) jak i starszych czytelników („It’s not about that”, „Jeśli zrobisz to teraz, to co będzie zaraz?”, „Byle do piątku trzynastego”). Czasem wymyśla własne historie, ale najczęściej współpracuje ze scenarzystami m.in. Bartoszem Sztyborem, Maciejem Jasińskim czy Mateuszem Wiśniewskim. Laureat kilku nagród i wyróżnień w konkursie organizowanym przez Międzynarodowy Festiwal Komiksów i Gier w Łodzi. Był redaktorem naczelnym magazynu „Karton”, dziś działa w kolektywie artystycznym Pokembry i prowadzi autorski fanzin „Klops”. Oprócz komiksów ilustruje też czasopisma dziecięce, podręczniki szkolne i książki dla młodych czytelników. Słucha rapu i wychowuje dwójkę szkrabów.

Źródło: nota od wydawcy: https://kultura.com.pl/314-nowacki-piotr

Warsztaty „Komiksowo” realizowane są w ramach zadania „Biblioteka COOL(tura)” – część projektu „Tarnów – Nowe Spojrzenie”, którego głównym prowadzącym jest Miasto Tarnów. Sfinansowano ze środków Funduszy Norweskich w ramach Programu Rozwój Lokalny.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.
www.norwaygrants.org

14 października 2023 r., sobota

Godz. 10:00-11:30 | Godz. 12:00 – 13:30

Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6

 

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Źródło:

MBP Tarnów

Produkcja:

STARnowa.tv
REKLAMA (B2A02)
Tags: Komiksowo, Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

„STARczy na dziś” (odc. 221) Anna Pieczarka
Tarnowski chór Gos.pl świętował 20-lecie działalności!

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture