Spektakularna akcja policjantów rzeszowskiego CBŚP. Dwie tarnowskie agencje towarzyskie zamknięte. Sutenerzy pod kluczem

AlertNewsWydarzenie
Odsłon: 115

Spektakularna akcja policjantów rzeszowskiego CBŚP. Dwie tarnowskie agencje towarzyskie zamknięte. Sutenerzy pod kluczem

Werbowali prostytutki, zapewniali im lokale w Tarnowie i umawiali z klientami. Policjanci z rzeszowskiego CBŚP zatrzymali trzy osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej czerpiącej korzyści z nierządu. Według śledczych mogli oni zarobić na nielegalnym biznesie ponad 600 tys. zł. Sprawa, jak słyszymy, jest rozwojowa.

W ramach śledztwa prowadzonego od dłuższego czasu pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Tarnowie, policjanci z rzeszowskiego CBŚP przy wsparciu funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, zatrzymali troje mieszkańców Tarnowa – Sebastiana B., Katarzynę S. i Wiolettę B. – w wieku od 41 do 44 lat, którzy w latach 2019 – 2023 zajmowali się prowadzeniem na terenie miasta dwóch agencji towarzyskich, tzw. mieszkaniówek. Podczas akcji policjanci przeszukali mieszkania, agencje, samochody oraz inne obiekty użytkowane przez zatrzymanych, zabezpieczając m.in. dokumentację, nośniki danych informatycznych, telefony komórkowe oraz blisko 20 tys. zł w gotówce.

Podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty czerpania korzyści z cudzego nierządu oraz kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Wśród zatrzymanych są dwie osoby, które w przeszłości wchodziły już w konflikt z prawem w zakresie przestępstw związanych z wolnością seksualną i obyczajnością. Wobec Sebastiana B. i Katarzyny S. sąd zastosował tymczasowe aresztowanie.

Według śledczych w „mieszkaniówkach” mogło świadczyć usługi seksualne kilkadziesiąt kobiet, a grupa na nielegalnym biznesie mogła zarobić ponad 600 tys. zł. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
Dodatkowe informacje:
Fot: Materiały CBŚP
Tags: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Może Ci się spodobać

„Dwa kwadranse prezydenta” (odc. 50)
Tarnowskie fontanny nieczynne. Nie wiemy jak długo, ale wiemy, dlaczego…

Musisz zobaczyć

Brak wyników.