Czy to koniec żeńskiej siatkówki w Tarnowie? Tytularni sponsorzy zakręcają kurek z kasą… [AKTUALIZACJA]

NewsSportWydarzenie
Odsłon: 924
REKLAMA (B2A01)

Czy to koniec żeńskiej siatkówki w Tarnowie? Tytularni sponsorzy zakręcają kurek z kasą… [AKTUALIZACJA]

Czarne chmury zbierają się nad tarnowskim sportem. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie na ekstraligowych parkietach możemy nie zobaczyć tarnowskich siatkarek. Powód? Brak pieniędzy na funkcjonowanie sekcji.

Z przykrością informujemy, że po raz pierwszy od 11 lat nie udało się zagwarantować w klubie stabilnego budżetu, pozwalającego na grę Tauron Lidze w kolejnym sezonie. Wszystkie rozmowy, które odbyliśmy w ostatnim czasie z naszymi partnerami nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Podejmowane próby pozyskania nowych partnerów i źródeł finansowania nie udały się. Odpowiedzialność jest zbyt duża i trudno rozpoczynać sezon bez gwarancji finansowych, który pozwoliłyby nam pokryć wszystkie nasze zobowiązania w ciągu nadchodzącego sezonu. Niestety, wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie nie zobaczymy naszego zespołu w najwyższej klasie rozgrywkowej.  Dziękujemy naszym dotychczasowym partnerom i kibicom za wsparcie i wspólne tworzenie historii Tarnowskiej siatkówki – czytamy w oświadczeniu, które wydał klub..

W poprzednim sezonie Tauron Ligi tarnowskie siatkarki zajęły 11. lokatę w tabeli. Według nieoficjalnych informacji, ich miejsce może zająć Sokół Mogilno. Przyszłość drużyny ma się rozstrzygnąć w najbliższych dniach. Termin zgłoszenia się do rozgrywek mija 16 czerwca.

Jak zapewnia prezes klubu Adam Kokoszka, wszystkie zobowiązania finansowe wobec zawodniczek zostały uregulowane. Klub pomaga siatkarkom w znalezieniu nowych pracodawców. Ewentualna nadwyżka finansowa w kasie ma zostać przeznaczona na szkolenie młodzieży.

Pospolite ruszenie w Tarnowie. Ruszajmy na ratunek!

Piotr Górnikiewicz w telefonicznej rozmowie mówi z przekonaniem, że wierzy, iż jeszcze nie wszystko stracone. Toczy negocjacje ostatniej szansy z potencjalnymi sponsorami. Czuje wsparcie wielu środowisk.

– To dla mnie niezwykle motywujące. Dziękuję za wszystkie wyrazy solidarności. Kłaniam się kibicom, dla których tę siatkówkę robimy. Dziękuję za wsparcie pani poseł Annie Pieczarce, z którą jestem w stałym kontakcie i która obiecała nam pomóc. Nie chcę zbyt dużo mówić, bo to delikatna materia. Wierzę w pomyślny finał i wierzę, że niedługo będę mógł wszystkim powiedzieć: do zobaczenia na meczu – usłyszeliśmy w piątkowy poranek.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
REKLAMA (B2A02)
Tags: Adam Kokoszka, Anna Pieczarka, Azoty Grupa Roleski Tarnów, Piotr Górnikiewicz, STARnowa.tv, tarnowski sport, Łukasz Winczura
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

„STARczy na dziś” (odc. 145) Jakub Kwaśny
Honorowe Obywatelstwo Tarnowa dla Adama Bartosza

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture