Honorowe Obywatelstwo Tarnowa dla Adama Bartosza

KulturaNewsWydarzenie
Odsłon: 219
REKLAMA (B2A01)

Honorowe Obywatelstwo Tarnowa dla Adama Bartosza

Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej, zaplanowanej na 22 czerwca, pod głosowanie zostanie poddany wniosek o nadanie honorowego obywatelstwa Tarnowa Adamowi Bartoszowi. Stowowny wniosek w tej sprawie wpłynął już do kancelarii rady.

W uznaniu wybitnych zasług dla Rzeczypospolitej Polskiej oraz społeczności miasta Tarnowa związanych z niezwykłym zaangażowaniem w rozwój kulturalny miasta Tarnowa oraz działalnością na rzecz rozwoju i popularyzacji badań nad wielokulturową historią Tarnowa, w tym nad historią tarnowskich Romów i Żydów, nadaje się Panu Adamowi Bartoszowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta Tarnowa – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.

Adam Bartosz ma 76 lat. Pochodzi z Zielonej Góry. Jest absolwentem etnologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 1980-2012 był dyrektorem Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Jest założycielem Towarzystwa Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie, którego staraniem udało się przeprowadzić wielki remont kirkutu. Adam Bartosz jest autorem kilkuset publikacji naukowych. Za swoją działalność został uhonorowany między innymi Złotym Medalem Gloriae Artis, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz węgierskim Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi.

Adam Bartosz będzie piętnstym honorowym obywatelem Tarnowa w dziejach miasta. 

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
REKLAMA (B2A02)
Tags: Adam Bartosz, honorowi obywatele tarnowa, STARnowa.tv, Łukasz Winczura
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

Czy to koniec żeńskiej siatkówki w Tarnowie? Tytularni sponsorzy zakręcają kurek z kasą… [AKTUALIZACJA]
„STARczy na dzisiaj” (odc. 144) Jerzy Marciniak

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture