Będzie nowa strzelnica w Wojniczu. Są na ten cel pieniądze z MON

News
Odsłon: 225
REKLAMA (B2A01)

Będzie nowa strzelnica w Wojniczu. Są na ten cel pieniądze z MON

W środę, 19 kwietnia, powiat tarnowski odwiedził wiceminister obrony narodowej Michał Ociepa. W Wojniczu, na ręce starosty Romana Łucarza przekazał czek na 188 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na urządzenie strzelnicy przy Zespole Szkół Licealnych i Technicznych, z której będą korzystali uczniowie klas wojskowych. Następie w Tarnowie wziął udział w debacie poświęconej roli Wojsk Obrony Terytorialnej.

Wirtualna strzelnica, która ma zostać oddana do użytku jeszcze w tym roku, jest wiernym odwzorowaniem klasycznych tego typu urządzeń, w których używa się prawdziwej amunicji. Zastosowana broń jest też repliką prawdziwych karabinów. Użytkownik ma okazję poznać dokładnie wszystkie zachowania, które wiążą się z prawdziwym strzelaniem, jak choćby siłę odrzutu. Strzelnica będzie miała trzy stanowiska i będzie na niej możliwość testowania różnych zachowań bojowych. Ministerialne pieniądze pochodzą z rządowego programu „Strzelnica w powiecie”. Środki pokryją 80 procent wartości całego przedsięwzięcia. Podczas spotkania w Tarnowie, które odbyło się w mościckim Modrzewiowym Dworku, debatowano nad rolą WOT w obecnym systemie obrony kraju. W dyskusji – obok zastępcy Mariusza Błaszczaka – wzięli udział między innymi prezes Zakładów Mechanicznych Tarnów Henryk Łabędź, starosta Roman Łucarz i ppor. Jakub Migała.

Wojska Obrony Terytorialnej pełnią niezwykle ważną rolę w naszym regionie. I nie chodzi tylko o pomoc przy usuwaniu skutków klęsk żywiołowych. Ale warto podkreślić cały nurt związany z wychowaniem patriotycznym, co jest niezwykle ważne – zauważa Roman Łucarz.

Dodajmy, iż powiat nosi się z zamiarem uruchomienia kolejnych klas mundurowych w Ryglicach i Gromniku.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Paulina Budzik

Źródło:

Michał Gniadek
REKLAMA (B2A02)
Tags: Michał Ociepa, Roman Łucarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

Może Ci się spodobać

MPK wnioskuje o dotację na elektryczne autobusy
Crushed Sounds Big Band zagrał po raz ostatni!

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture