MPK wnioskuje o dotację na elektryczne autobusy

News
Odsłon: 239
REKLAMA (B2A01)

MPK wnioskuje o dotację na elektryczne autobusy

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wystąpiło do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska o dotację na zakup autobusów elektrycznych w ramach programu „Zielony transport publiczny”.

Już dwukrotnie informowaliśmy o testach autobusów elektrycznych, które przeprowadza MPK na tarnowskich ulicach. Przypomnijmy, że iż w lutym poddawano testom elektryczny autobus marki MAN, model Lion’s City E, zaś obecnie testowany jest SOLARIS, model Urbino 12 electric. Już po pierwszym teście w miejskiej spółce zdecydowano, iż tabor autobusowy warto powiększyć o ekologiczne, elektryczne pojazdy, a w ślad za tym przed kilkoma dniami złożono wniosek o dotację na zakup elektrycznych pojazdów w ramach programu priorytetowego „Zielony transport publiczny” z NFOŚiGW. Wniosek dotyczy 17 autobusów elektrycznych o długości około 12 metrów (szacowana cena jednego pojazdu to 2,8 mln zł, szacowana wartość zakupu 17 autobusów to 47,6 mln zł) oraz infrastruktury do ładowania (dziewięć dwustanowiskowych ładowarek o mocy 120 kW oraz mobilna ładowarka 30 kW) o wartości 7 mln zł.

Koszt całego projektu netto wynosi 54,6 mln zł, planujemy uzyskać dofinansowanie w formie dotacji w wysokości 51 mln zł, co oznacza dofinansowanie łączne na poziomie 94 %. Do tego pożyczka w wysokości 3,5 mln zł – mówi Anna Reising prezeska Zarządu MPK.

O ile MPK otrzyma dotację, nowe pojazdy elektryczne wymienią w taborze spółki 17 starych autobusów napędzanych olejem napędowym z normą EURO 3 i 4, a dzięki temu po tarnowskich ulicach jeździć będą „elektryki” oraz autobusy z wysoka normą EURO 5 i 6. Szczegółowe informacje można uzyskać u p. prezeski Anny Reising.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Źródło:

UMT w Tarnowie
REKLAMA (B2A02)
Tags: autobusy, MPK Tarnów, Zielony Transport Publiczny
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

Jaskółki wyraźnie słabsze od Żurawi w Derbach Południa
Będzie nowa strzelnica w Wojniczu. Są na ten cel pieniądze z MON

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture