„Pisankowy Desant” po raz ósmy zawitał do Tarnowa!

News
Odsłon: 89
REKLAMA (B2A01)

„Pisankowy Desant” po raz ósmy zawitał do Tarnowa!

Akcja ta zaczyna się we środę 20 marca, w południe. W tym roku ozdobiona zostanie ul. Wałowa, plac Sobieskiego, rynek, skwer przed Urzędem Miasta Tarnowa, Biuro Wystaw Artystycznych oraz ul. Mostowa przez ponad sześć tysięcy kolorowych jajeczek.

W środę i czwartek (20 i 21 marca) w Tarnowie na ul. Wałowej, placu Sobieskiego, rynku, skwerze przed Urzędem Miasta Tarnowa, Biurem Wystaw Artystycznych oraz ul. Mostowej będzie można zauważyć ponad sześć tysięcy pisanek, zakupionych przez Biuro Promocji Urzędu Miasta Tarnowa i ozdobione przez dzieci z Tarnowskich przedszkoli, szkół podstawowych (klasy od 1 do 3), a także seniorów. W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 60 placówek oraz członkowie Uniwersytetu III Wieku przy AT, Klubu Seniora KANA Tarnów, Środowiskowego Domu Samopomocy „Zielona Przystań”, Placówki Wsparcia Dziennego „Akademia Aktywności”, Ośrodka Wsparcia dla Osób Starszych ”Klub Senior+” z Tarnowską Radą Seniorów na czele oraz młodzież z XVI Liceum Ogólnokształcącego im. AK i Młodzieżowa Rada Miejska.

— Pisanki są piękną, polską tradycją, a pisanki na drzewach są już wielkanocną wizytówką Tarnowa. Pięknie się prezentują, ożywiają Starówkę, wywołują uśmiech, a czasami nawet zadziwienie na twarzy. Dzieci chętnie przychodzą tu z rodzicami, dziadkami czy rodzeństwem, bo każde chce się pochwalić swoją pisanką. Także turyści chętnie sięgają po takie „jajcarskie tło” do „selfie.” Interesują się tym projektem również inne miejscowości. Już w ubiegłych latach pisanki zdobiły Tuchów, a w tym roku dojdzie podkarpacki Frysztak. To bardzo cieszy, że mamy naśladowców — mówi Maria Zawada Bilik, szefowa Biura Promocji, autorka Pisankowego Desantu.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Gabriela Łątka
Dodatkowe informacje:
Zdj. Konrad Augustyński
REKLAMA (B2A02)
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

Józef Sztorc | „STARczy na dziś” (odc. 313)
„Tarnowska Kronika Policyjna” (odc. 159)

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture