Tarnowski parlamentarzysta członkiem nowej komisji śledczej? [TYLKO U NAS]

NewsPolitykaWybory Parlamentarne 2023Wydarzenie
Odsłon: 305
REKLAMA (B2A01)

Tarnowski parlamentarzysta członkiem nowej komisji śledczej? [TYLKO U NAS]

Być może jeszcze w tym tygodniu mamy poznać dziewięcioro członków komisji śledczej, która ma wyjaśnić ewentualne wpływy rosyjskie na bezpieczeństwo Polski. Jest niemal przesądzone, że składać się będzie ona wyłącznie z posłów Prawa i Sprawiedliwości oraz Suwerennej Polski. Pozostałe ugrupowania parlamentarne postanowiły zbojkotować jej prace. Na krótkiej liście nazwisk znalazło się dwoje posłów małopolskich: Małgorzata Wassermann z Krakowa i Piotr Sak z Tarnowa.

Piotr Sak (40 l.), z wykształcenia adwokat, to parlamentarny debiutant. W ostatnich wyborach do sejmu uzyskał 9855 głosów. Jego pierwszym mentorem politycznym był prezydent Tarnowa z lat 1998-2002 i późniejszy poseł Józef Rojek. Kolejne lekcje z praktyki politycznej zdobywał między innymi u boku nieżyjącej już Barbary Marianowskiej czy byłego europosła Edwarda Czesaka. Od kilku lat uchodzi za jednego z najbliższych współpracowników ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, którego często reprezentuje w jego prywatnych sprawach sądowych. Jakiś czas temu mówiono, że nasz bohater miał bardzo poważne szanse zostania sekretarzem stanu w resorcie Ziobry. W obecnej kadencji Piotr Sak zasłynął z bardzo ciętego języka podczas wielu debat.

Oprócz wspomnianej dwójki, jeśli wierzyć doniesieniom medialnym, w komisji mieliby zasiąść także: Jarosław Krajewski wiceszef sejmowej komisji ds. służb specjalnych, który zasiadał w sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold, Stanisław Żaryn zastępca szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego, który w rządzie pełni funkcję pełnomocnika do spraw bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej. Sławomir Cenckiewicz, dyrektor Wojskowego Biura Historycznego, znany wcześniej jako przewodniczący komisji likwidacyjnej Wojskowych Służb Informacyjnych, wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski oraz były szef MON Antoni Macierewicz.

Gdyby Piotr Sak zasiadł w komisji śledczej za swoją pracę otrzymywałby 10 tys. zł miesięcznie, a gdyby został jej szefem przypadłby mu dodatkowy bonus w wysokości 10,9 tys. zł.

Co na szum wokół swojej osoby odpowiada sam zainteresowany?

To na razie medialne dywagacje. Nic nie jest postanowione. Przepraszam, nie mogę teraz rozmawiać, bo jestem w pociągu do Warszawy – rzuca zdawkowo.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
REKLAMA (B2A02)
Tags: Edward Czesak, Józef Rojek, komisja śledcza 2023, Piotr Sak, STARnowa.tv, Suwerenna Polska, tarnowscy posłowie 2019-2023, Zbigniew Ziobro, Łukasz Winczura
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

Vivat Akademia Tarnowska! Teraz pora na… Uniwersytet Tarnowski
Pożar w bloku przy ul. Przemysłowej w Tarnowie. Ewakuowani wszyscy mieszkańcy, jedenaście osób w szpitalu. Piroman w rękach policji [AKTUALIZACJA, VIDEO]

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture