W Teatrze Solskiego ruszają zapisy na wakacyjne warsztaty dla dzieci

KulturaNews
Odsłon: 423
REKLAMA (B2A01)

W Teatrze Solskiego ruszają zapisy na wakacyjne warsztaty dla dzieci

Początek wakacji to czas, gdy wielu rodziców zastanawia się jak zagospodarować odpoczynek swoim pociechom. Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie rusza z zapisami na warsztaty teatralne, które od lat przyciągają do nas wesołą gromadkę dzieciaków.

Tarnowski teatr zaprasza dzieci w wieku od 8 do 12 lat, które chciałyby wystąpić na teatralnej scenie, lubią ruch, taniec, pracę zespołową jak i indywidualną. Podczas pięciodniowych warsztatów dzieci będą uczestniczyć w zajęciach aktorskich, muzycznych oraz plastycznych. W świat teatru młodych uczestników wprowadzi aktorka tarnowskiej sceny Monika Wenta, która zaprosi młodych uczestników w teatralną podróż i będzie przewodniczką po świecie wyobraźni i improwizacji. Zajęcia będą realizowane także we współpracy z muzykiem i kompozytorem Piotrem Niedojadło oraz Agnieszką Jasielec, która poprowadzi zajęcia plastyczne. Podczas kilkudniowych zajęć uczestnicy zapoznają się z podstawami improwizacji teatralnej, roli muzyki i plastyki w teatrze. Dzieci będą mogły szlifować swój talent wokalny i muzyczny, popracują między innymi nad interpretacją utworów, czy emisją głosu. W planie zajęć znajdują się także m.in. aktorskie czytanie tekstu, ćwiczenia rytmiczne, zabawy aktorskie, ćwiczenia z ruchu scenicznego, nauka śpiewania, praca z akompaniatorem. Najważniejszym celem warsztatów jest zbudowanie relacji między uczestnikami, a wspólnie spędzony czas zostanie poświęcony kreatywnemu inspirowaniu do twórczego myślenia. Podczas warsztatów dzieci będą mogły zobaczyć, że teatr to świetna, inspirująca zabawa. Nauczą się współpracy w grupie i poznają nowych kolegów. Rozwiną się ruchowo, plastycznie i muzycznie – podkreśla Małgorzata Mikos, pracownik Biura Promocji. Finałem warsztatów będzie występ uczestników przed publicznością, ostatniego dnia warsztatów, 30 czerwca. Zapraszamy dzieci w wieku od 8 do 12 lat (7 latki umiejące samodzielnie czytać, co jest istotne podczas nauki tekstu na pamięć).

Termin: od 26 do 29 czerwca godz. 9-15 oraz 30 czerwca godz. 10-16.

Koszt: 520 zł., w tym obiadowy catering

Zapisy i płatność na warsztaty w Biurze Promocji i Organizacji Widowni, tel. 14 688-32-87, 784-976-025, do 15 czerwca 2023r.

Ilość miejsc ograniczona.

Przy płatności należy przynieść wypełnioną dokumentację:
– kwestionariusz osobowy
– zgodę na wykorzystanie wizerunku
– oświadczenie dotyczące powrotu dziecka z warsztatów.
Prosimy też o zapoznanie się z regulaminem warsztatów (wszystkie dokumenty do pobrania poniżej).

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Źródło:

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
REKLAMA (B2A02)
Tags: Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

Może Ci się spodobać

Centrum Sztuki Mościce zamknięte dla publiczności. Biblioteka też nieczynna. Co się stało?
Wschodnia obwodnica Tarnowa powstanie… koło Pilzna. Koniec horroru przy al. Jana Pawła II coraz bliżej

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture