Centrum Sztuki Mościce zamknięte dla publiczności. Biblioteka też nieczynna. Co się stało?

InwestycjeKulturaNewsSport
Odsłon: 326
REKLAMA (B2A01)

Centrum Sztuki Mościce zamknięte dla publiczności. Biblioteka też nieczynna. Co się stało?

Od poniedziałku (5 czerwca) zamknięte dla odwiedzających jest Centrum Sztuki Mościce, a dla widzów Kino Millennium. Od najbliższej soboty, 10 czerwca, nie oddamy i nie pożyczymy książek w mieszczącej się tam Filii nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Sprawdzamy, dlaczego.

Okazuje się, że wszystkiemu winne są… Igrzyska Europejskie, których jedną z aren są Mościce. Na dawnym boisku lekkoatletycznym będą rozgrywane zawody w piłce nożnej plażowej, piłce ręcznej plażowej, zaś Hala Jaskółka będzie gościła przedstawicieli badmintona. Co wspólnego ma z tym Centrum Sztuki Mościce?

Zlokalizowane u nas zostanie Centrum Mediowe tak zwane City Media Centre oraz Strefa VIP. Tam przygotowane zostaną stanowiska pracy, sala konferencyjna oraz strefa relaksu dla dziennikarzy z całej Europy – wyjaśnia Anna Chmura, dyrektor CSM.

Od 14 lipca Centrum wznowi ponownie działalność i zaprosi widzów do kina. Na lipiec zaplanowano także Festiwal Muzyczne Tarasy. Z kolei znajdująca się w budynku filia nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej będzie zamknięta do niedzieli, 2 lipca.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
Dodatkowe informacje:
Fot. Archiwum CSM
REKLAMA (B2A02)
Tags: Anna Chmura, Centrum Sztuki Mościce, Igrzyska Europejskie 2023 Tarnów, Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie, STARnowa.tv, Łukasz Winczura
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

„STARczy na dziś” (odc. 142) Filip Socha
W Teatrze Solskiego ruszają zapisy na wakacyjne warsztaty dla dzieci

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture