Elektrownia fotowoltaiczna w miejscu Tarnowskiego Klastra Przemysłowego?

News
Odsłon: 704
REKLAMA (B2A01)

Elektrownia fotowoltaiczna w miejscu Tarnowskiego Klastra Przemysłowego?

Nowoczesna elektrownia fotowoltaiczna powstanie na nieruchomości należącej do Tarnowskiego Klastera Przemysłowego S.A. Inwestor – działająca w Polsce firma z włoskim kapitałem – finalizuje przygotowania do rozpoczęcia prac.

To poważna firma, mająca na koncie sporo imponujących inwestycji – mówi Robert Wardzała, prezes TKP S.A. – Nawiązanie z nią współpracy uważam za spory sukces. Zostało to poprzedzone negocjacjami i przygotowaniami formalnymi, bo kwestia jest obiecująca, ale dość skomplikowana.

Elektrownia fotowoltaiczna powstania na nieruchomości o powierzchni ponad 5 hektarów. Sąsiaduje z terenem, na którym samorząd Tarnowa zamierza przeprowadzić odwiert, potwierdzający występowanie tu gorących wód geotermalnych.

W przypadku pomyślnego zrealizowania obu inwestycji cały teren służyłby pozyskiwaniu energii z odnawialnych źródeł – mówi prezes Robert Wardzała. – Niebagatelne znaczenie dla inwestora, który wydzierżawił od nas teren inwestycyjny ma sąsiedztwo punktu magazynowania energii, co pozwoli na jej prosty przesył.

TKP S.A. z coraz większym rozmachem realizuje swoją misję wspierania rozwoju przedsiębiorczości. W Parkach Przemysłowych, Strefie Aktywności Gospodarczej i Inkubatorach Przedsiębiorczości działa już 86 firm zatrudniających ponad 2,5 tysiąca osób.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Źródło:

Robert Wardzała
Dodatkowe informacje:
Fot. Prezes Robert Wardzała i prezes Antonio Milone licząc na efektywną współpracę
REKLAMA (B2A02)
Tags: Robert Wardzała, Tarnowski Klaster Przemysłowy

1 komentarz. Zostaw komentarz

  • Robie Waswała na ministra sportu i gospodarki odpadami

    No votes yet.
    Please wait...
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

We wrześniu rusza Międzynarodowy Festiwal Muzyki Odnalezionej
Do wydania w Tarnowie 4 miliony złotych. Na co je wydać?

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture