Półtora miliona złotych z rządowych pieniędzy dla Woli Rzędzińskiej

EdukacjaKulturaNewsPolitykaWydarzenie
Odsłon: 270
REKLAMA (B2A01)

Półtora miliona złotych z rządowych pieniędzy dla Woli Rzędzińskiej

Premier Mateusz Morawiecki przeznaczył ponad 1,5 miliona złotych z rezerwy budżetu państwa na rozbudowę szkoły podstawowej w Woli Rzędzińskiej. Umowę na dofinansowanie podpisali wojewoda małopolski Łukasz Kmita oraz wójt Grzegorz Kozioł.

Dzięki tej inwestycji mieszkańcy Woli Rzędzińskiej i gminy Tarnów będą mogli już wkrótce korzystać z pełnowymiarowej hali, uczniowie zyskają również nowy segment dydaktyczny.

To projekt strategiczny dla całej gminy, bo hala sportowa będzie służyła nie tylko uczniom, ale też mieszkańcom po godzinach pracy szkoły – mówił wojewoda Łukasz Kmita.

Wójt Grzegorz Kozioł nie kryje satysfakcji i radości z otrzymanych pieniędzy centralnych.

Jako samorządowiec z wieloletnim doświadczeniem mogę powiedzieć, że takiego rozwoju naszych gminnych miejscowości jak w chwili obecnej jeszcze nie było. A możliwe jest to dzięki współpracy rządu z samorządami. Przykładem jest właśnie rozbudowa szkoły w Woli Rzędzińskiej. Rozpoczynając inwestycję dzięki dofinansowaniu z Funduszu Inwestycji Lokalnych, założyliśmy kosztorys, przeprowadziliśmy przetarg. Jednak koszty wzrosły. I w tej sytuacji rząd nie zostawił nas samych. Zwróciliśmy się do premiera o wsparcie i to wsparcie otrzymaliśmy – podkreśla gospodarz gminy.

Budowa hali sportowej w Woli Rzędzińskiej i rozbudowa szkoły trwa trzeci rok. W ramach inwestycji zrealizowano roboty rozbiórkowe, wykonano izolację, ułożono dach. Zadbano też o odpowiednią akustykę sali. Zbudowano także podpiwniczony segment dydaktyczny. Budynek o powierzchni 1,9 tys. m kw. ma dwie kondygnacje nadziemne z poddaszem. Dodajmy, że zarówno sala gimnastyczna jak i segment będą połączone z istniejącym budynkiem szkoły.

To już trzecie dofinansowanie z rządowych środków dla tej inwestycji. Wcześniej gmina uzyskała 4 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i prawie milion z programu ministerstwa sportu. Gdyby zsumować całość dofinansowania na to zadanie, to tylko ze środków rządowych tutejszy samorząd otrzymał ponad 6,5 mln zł, czyli więcej niż połowę kosztów realizacji tego przedsięwzięcia – podkreślił wojewoda.

Nowe obiekty powinny być gotowe jeszcze w tegoroczne wakacje.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
REKLAMA (B2A02)
Tags: Gmina Tarnów, Gmina Tarnów edukacja, Mateusz Morawiecki, STARnowa.tv, Wola Rzędzińska, Wola Rzędzińska szkoła, Łukasz Kmita, Łukasz Winczura
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

Przed nami Noc Muzeów. Grzech zostać w domu. Moc atrakcji. Zobaczcie program
Przed „Słoniami” mecz o „sześć punktów”. W tle skandal z udziałem byłego zawodnika BBT

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture