Pijany Ukrainiec wiózł 24 tony paliwa. Miał prawie trzy promile

AlertKomunikacjaNewsWydarzenie
Odsłon: 128

Pijany Ukrainiec wiózł 24 tony paliwa. Miał prawie trzy promile

Bynajmniej nie opary oleju napędowego spowodowały, że prowadzący ciężarówkę z paliwem wydmuchał prawie trzy promile. Pijany kierowca został zatrzymany przez policjantów tarnowskiej drogówki wczoraj, 17 maja, około godziny trzynastej w okolicy pętli autobusowej, przy obwodnicy Tarnowa.

Wszystko zaczęło się od tego, że kierujący ciężarówką ciągnącą cysternę wymusił pierwszeństwo przejazdu na jednym ze skrzyżowań i skierował się w stronę Góry św. Marcina ulicą J. Dąbrowskiego.

Skierowaliśmy natychmiast w ten rejon patrol ruchu drogowego, który zatrzymał kierowcę. Okazał się nim obywatel Ukrainy. Stwierdził, że pomylił drogi, bo chciał jechać w kierunku Pogórskiej Woli. Cysterna wypełniona była 24 tonami oleju napędowego, a jej kierowca pijany. W wydychanym powietrzu miał niemalże 3 promile alkoholu w organizmie. Ukrainiec został zatrzymany, stracił swoje prawo jazdy, a cysterna została przekazana drugiemu kierowcy, którego wskazał właściciel firmy – mówi aspirant sztabowy Paweł Klimek, rzecznik tarnowskiej policji.

Grozi mu teraz do 2 lat pozbawienia wolności, 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
Tags: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Może Ci się spodobać

Ruszyła sprzedaż biletów na Tarnowską Nagrodę Filmową. Sprawdzamy, jakie jest zainteresowanie tarnowian. Przypominamy program imprezy
Tarnów będzie miał swoje Yad Vashem

Musisz zobaczyć

Brak wyników.