Przed „Słoniami” mecz o „sześć punktów”. W tle skandal z udziałem byłego zawodnika BBT

NewsSportWydarzenie
Odsłon: 114

Przed „Słoniami” mecz o „sześć punktów”. W tle skandal z udziałem byłego zawodnika BBT

Dziś, w piątek, 12 maja o godzinie 20.30 zawodnicy Termaliki rozegrają arcyważne spotkanie. W wyjazdowym spotkaniu rywalem drużyny Radoslava Latala będzie krakowska Wisła. Niecieczanie do meczu przystąpią uskrzydleni poniedziałkowym zwycięstwem nad Zagłębiem Sosnowiec.

Podczas ostatniego meczu BBT emocji było co prawda jak na grzybach, ale cieszą zdobyte trzy punkty. Bramki dla gospodarzy zdobywali Dominik Jończy (30’, gol samobójczy) oraz Maciej Ambrosiewicz (50’). Z kolei Wisła zremisowała z drużyną ŁKS Łódź 2:2. Po ostatniej kolejce „Słonie” plasują się na trzecim miejscu Fortuna 1 Ligi z dorobkiem 52 punktów, nasz dzisiejszy rywal zajmuje piątą lokatę majączaledwie jeden punkt mniej.

Dotychczasowy bilans spotkań Termaliki i Wisły jest korzystny dla drużyny Białej Gwiazdy, która wygrała z niecieczanami pięć razy. Poniosła tylko jedną porażkę a pięciokrotnie mecz kończył się remisem. W rundzie jesiennej spotkanie obu zespołów zakończyło się bez bramek.

Nie popisał się natomiast były piłkarz BBT, Vladislav Gutkovskis, który obecnie jest zawodnikiem Rakowa Częstochowa. Podczas niedzielnego fetowania zdobycia tytułu mistrza Polski, Łotysz wziął megafon z rąk kibiców i wykrzyczał w stronę prezydenta miasta: „Matyjaszczyk, ch***j ci w d***ę”. Wulgarny okrzyk podchwycili kibice. Strony jednak doszły do porozumienia. Gutkovskis przeprosił włodarza miasta za swoje „zachowanie” i obiecał wykupić pulę biletów na kolejny mecz Rakowa dla uczniów jednej z częstochowskich podstawówek.

Informacje dodatkowe:

Opracowanie tekstu:

Łukasz Winczura

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
Tags: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Może Ci się spodobać

Półtora miliona złotych z rządowych pieniędzy dla Woli Rzędzińskiej
„STARczy na dziś” (odc. 121) Kazimierz Kurczab

Musisz zobaczyć

Brak wyników.