Prezydent Tarnowa ma nową zastępczynię

News
Odsłon: 245
REKLAMA (B2A01)

Prezydent Tarnowa ma nową zastępczynię

Z dniem 29 stycznia na emeryturę odchodzi zastępczyni prezydenta Tarnowa, Bogumiła Porębska. W związku z tym prezydent Roman Ciepiela wydał 16 stycznia zarządzenie, którym z dniem 30 stycznia powołuje na stanowisko swojej nowej zastępczyni Małgorzatę Mękal.

Nowa zastępczyni prezydenta Tarnowa zajmować się będzie m.in. sprawami gospodarki, rozwoju gospodarczego, promocją ofert gospodarczych miasta i współpracą z przedsiębiorcami, rozwojem miasta i miejskimi strategiami, kontaktami z radami osiedli. 

Małgorzata Mękal ma 50 lat, jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (mgr ekonomii, specjalizacja: ekonomika procesu inwestycyjnego i nieruchomości), ukończyła również studia podyplomowe Master of Business Administration (MBA). 

Swoją ścieżkę zawodową rozpoczynała w latach dziewięćdziesiątych jako maklerka giełdy towarowej w krakowskiej firmie International Business Poland sp. z o.o., później była jej dyrektorką handlową. Kolejny etap jej kariery zawodowej to dyrektorka Biura Maklerskiego firmy Australian Investments in Poland sp. z o.o.; w Krakowie.

W kolejnych latach zawodowo związała się z bankowością. W Pekao S.A. w Tarnowie pracowała w Wydziale Obsługi Podmiotów Gospodarczych. Stamtąd przeszła do Banku Pocztowego S.A. w Warszawie, w którym najpierw kierowała Wydziałem Obsługi Produktów Pocztowych, a później Wydziałem Aktywizacji Sprzedaży. Z jej inicjatywy stworzony został i uruchomiony oddział Banku Pocztowego S.A. w Tarnowie.

Przez niepełna dwa lata pracowała w Małopolskiej Telewizji Kablowej S.TAR w Tarnowie jako dyrektorka ekonomiczna.

Od 2004 roku, jako partnerka banku i dyrektorka oddziału w Tarnowie, związana jest z mBankiem S.A.

W Tarnowie znana jest również jako działaczka społeczna, autorka lub współautorka wielu inicjatyw, w które chętnie angażowała się lokalna społeczność. To z jej inicjatywy m.in. wystartowała w mieście pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego.

W kadencji 2010-2014 była radną Rady Miejskiej w Tarnowie i przez całą kadencję przewodniczyła Komisji Rozwoju Miasta.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Źródło:

UMT w Tarnowie
REKLAMA (B2A02)
Tags: Bogumiła Porębska, Małgorzata Mękal, Roman Ciepiela
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

Paweł Bargiel | „STARczy na dziś” (odc. 278)
Za nami pierwszy w nowym roku Babski Poniedziałek

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture