Do wydania w Tarnowie 4 miliony złotych. Na co je wydać?

News
Odsłon: 307
REKLAMA (B2A01)

Do wydania w Tarnowie 4 miliony złotych. Na co je wydać?

Wciąż można zgłaszać projekty do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego na 2024 rok. Mieszkańcy Tarnowa zdecydują, na co przeznaczyć kwotę 4 325 807 zł pochodzącą z miejskiego budżetu.

Od 3 lipca zgłaszać można projekty do budżetu obywatelskiego Gminy Miasta Tarnowa na 2024 rok. Tym samym po raz dwunasty mieszkańcy Tarnowa zdecydują, na co przeznaczyć ponad cztery miliony złotych, pochodzące z miejskiej kasy. Pomysłodawca musi zebrać pod swoim projektem co najmniej 100 podpisów. Formalna ocena projektów, w tym możliwe usunięcie braków, nastąpi do 11 września. Dwa dni później, 13 września, ogłoszona zostanie lista projektów niedopuszczonych do głosowania z przyczyn formalnych. Od tej decyzji odwołać będzie się można między 14 a 18 września, a odwołania te rozpatrzone zostaną przez Komisję Ekonomiczną Rady Miejskiej w Tarnowie do 22 września. Do 6 października przeprowadzona zostanie ocena merytoryczna projektów, które do 13 października zaopiniowane zostaną przez Komisję Strategii Rozwoju Miasta Rady Miejskiej w Tarnowie.

17 października ogłoszona zostanie lista projektów niedopuszczonych do głosowania z przyczyn merytorycznych. Odwołania od tej decyzji składać będzie można – za pośrednictwem prezydenta Tarnowa – w dniach od 18 października do 25 października do Komisji Ekonomicznej Rady Miejskiej w Tarnowie. Komisja rozpatrzy je do 31 października, a dwa dni później (2.11) ogłoszone zostaną projekty dopuszczone do głosowania.

Po opublikowaniu listy rozpoczną się działania informacyjne i promocyjne, dotyczące dopuszczonych do głosowania projektów, a w dniach od 6 listopada do 6 grudnia odbędzie się głosowanie nad wyborem projektów, które zostaną uwzględnione w uchwale budżetowej Gminy Miasta Tarnowa. Ogłoszenie wyników głosowania nastąpi 8 grudnia.

Wszystkie dodatkowe informacje, w tym formularze, znajdują się tutaj na stronie bo.tarnow.pl.

Przypominamy, że w ubiegłym roku do głosowania dopuszczonych zostało 16 projektów zgłoszonych przez mieszkańców Tarnowa. Ci mogli oddawać głosy na stronie internetowej www.bo.tarnow.pl (za pomocą Tarnowskiej Karty Miejskiej lub poprzez formularz głosowania) oraz przy użyciu kart papierowych.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Źródło:

Marta Tarnowska, tarnow.pl
REKLAMA (B2A02)
Tags: Budżet Obywatelski
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

Elektrownia fotowoltaiczna w miejscu Tarnowskiego Klastra Przemysłowego?
„STARczy na dziś” (odc. 197) Józef Gawron

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture