Nie udało się uratować życia młodej Liliany z Zalasowej, którą przygniotła bramka

NewsWydarzenie
Odsłon: 1,450
REKLAMA (B2A01)

Nie udało się uratować życia młodej Liliany z Zalasowej, którą przygniotła bramka

Bardzo smutne informacje dotarły do nas z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Nie żyje 12-letnia mieszkanka Zalasowej, która podczas zabawy została przygnieciona przez bramkę na boisku sportowym. Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę, 29 kwietnia, po godzinie dwudziestej.

Od samego początku stan dziewczynki określany był jako bardzo ciężki ze względu na poważny uraz czaszki. Jeszcze na miejscu zdarzenia akcję reanimacyjną podjął przybyły na miejsce zespół ratowników. Po ponad trzech godzinach udało się przywrócić funkcje życiowe ofierze wypadku. Zdecydowano o przewiezieniu Liliany do krakowskiego szpitala uniwersyteckiego helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Tam lekarze podjęli walkę o uratowanie życia. Niestety, wczoraj, 3 maja, w godzinach popołudniowych, lekarze stwierdzili śmierć mózgu.

Z powodu zaistniałej tragedii burmistrz Ryglic Paweł Augustyn podjął decyzję o odwołaniu Parady Orkiestr Dętych, która miała być zwieńczeniem gminnych obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.

Przyczyny i wyjaśnianie okoliczności wypadku bada policja.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
REKLAMA (B2A02)
Tags: gmina Ryglice, STARnowa.tv, wypadek zalasowa, Łukasz Winczura
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

Rozpoczynają się Pierwsze Komunie Święte. Przeżycie religijne czy festiwal blichtru?
„STARczy na dziś” (odc. 115) Wiktor Bochenek

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture