Zabytkowy parowóz na trasie Tarnów – Żabno

KomunikacjaNews
Odsłon: 889
REKLAMA (B2A01)

Zabytkowy parowóz na trasie Tarnów – Żabno

W sobotę 9 września odbędą się dwa kursy retro pociągiem na trasie Tarnów – Żabno. Jest to atrakcja dla miłośników kolei oraz zabytków. Lokomotywa parowa przeniesie pasażerów nie tylko do Żabna i z powrotem, ale także zafunduje dwudziestowieczną nostalgię.

W podróż zabierze nas lokomotywa o modelu TKt48-191 lub Ty2-911 lub Ty42-107. Zabytkowe wagony pochodzą z lat 30-60 XX wieku. Fragment przejazdu będzie odbywał się na trasie Tarnów – Szczucin, która pozostaje nieaktywna dla pociągów pasażerskich od 2000 roku. Jest to zatem okazja nie tylko do przeżycia trasy niecodziennym środkiem transportu, ale też na niecodziennej trasie.

Pierwszy odjazd z Tarnowa zaplanowany jest na 13:30, w Żabnie pociąg zatrzymuje się o 14:18. Następnie pociąg wyrusza z Żabna o 14:52 i wraca do Tarnowa o 15:40. Bilet w obie strony kosztuje 45 zł i można go kupić tutaj. 

Organizatorzy zadbali o to, by pasażerowie poczuli klimat dwudziestego wieku – podczas podróży zaplanowane są występy zespołu muzycznego, a także animatorów kultury w strojach historycznych. Będzie miał miejsce również program aktywizujący, który został przygotowany we współpracy z lokalnymi samorządami. 

Przejazd odbywa się w ramach projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej organizowanego przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei. Przejazdy zaplanowane są również na trasie Tarnów – Tuchów i odbywać się będą także w niedzielę 10 września.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Sandra Przeklasa

Produkcja:

STARnowa.tv
Dodatkowe informacje:
Zdj. Mariusz Łaguz
REKLAMA (B2A02)
Tags: Koleje Małopolskie, Pociąg Retro
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

„STARczy na dziś” (odc. 180) Krzysztof Przepiórka
Wietrzychowice z ekologią za pan brat!

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture