Oszczędnie i ekologicznie w tarnowskim MORD-zie

News
Odsłon: 224
REKLAMA (B2A01)

Oszczędnie i ekologicznie w tarnowskim MORD-zie

Będzie oszczędniej i ekologicznie – Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie zamontował panele fotowoltaiczne i zmodernizował kotłownię gazową. Wcześniej źródła światła w budynku i na placu manewrowym zostały wymienione na LED-y.

– Na płaskim dachu naszego budynku garażowo-szkoleniowego są świetne warunki do zamontowania paneli fotowoltaicznych – mówi Paweł Gurgul, dyr. MORD w Tarnowie. – Dzięki nim znacząco obniżymy rachunki za prąd, no i zadbamy o środowisko. Konieczna była także modernizacja kotłowni. Wymienione właśnie kotły pracowały od momentu oddania naszego biurowca do użytku. Były więc już mocno przestarzałe i na pewno nie energooszczędne.

Wykonawca modernizacji kotłowni zdemontował je więc i usunął . W ich miejsce zamontował nowe – kondensacyjne, niskotemperaturowe. Wymieniona została także armatura wodna. Zainstalowany został również nowy przewód kominowy.

Moc instalacji fotowoltaicznych, które zostały zamontowane na dachu budynku garażowo-szkoleniowego MORD-u, to: 50 kWp oraz 10 kWp. Została ona precyzyjnie dobrana do potrzeb ośrodka, na podstawie analizy wysokości zużycia energii elektrycznej w ciągu roku.

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie istnieje już ćwierć wieku – od 18 lat jego siedziba znajduje się w biurowcu przy ulicy Okrężnej 2F.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Źródło:

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie
REKLAMA (B2A02)
Tags: Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie, MORD w Tarnowie, Paweł Gurgul
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

Zmiany organizacji ruchu w Mościcach
Wieczorna ramówka 31.07.2023

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture