Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Tarnów to prawdziwe mistrzynie w sztuce kulinarnej

EdukacjaKulturaNewsWydarzenie
Odsłon: 1,152
REKLAMA (B2A01)

Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Tarnów to prawdziwe mistrzynie w sztuce kulinarnej

W Rzepienniku Strzyżewskim, w sobotę, 17 czerwca odbył się czwarty Piknik z Produktem Polskim i Bitwą Regionów, podczas którego do kulinarnej rywalizacji stanęło blisko 16 kół z powiatu tarnowskiego. W tym, oczywiście z silnym zespołem kulinarnym z Gminy Tarnów, które pokazały wielki kunszt i podbiły serca oraz podniebienia jury oraz widzów. Efekt? Pierwsze i trzecie miejsce na podium.

Komisja Konkursowa, której przewodniczył Jerzy Radoń, dyrektor Małopolskiego Oddziału ARiMR, miała istny problem z wyborem tych najsmaczniejszych delicji. Ale werdykt ogłosić należało. Pierwsze miejsce zajęło KGW „Kalina” w Łękawce za Mordonie z omastą. To danie zachwyciło niepowtarzalnym smakiem i doskonałą prezentacją.

Na drugim miejscu znalazło się KGW w Lichwinie, które zaprezentowało udko z kaczki konfitowane, zachwycając Jury swoim smakiem.

Trzecie miejsce przypadło KGW „Marcinka” w Zawadzie, które przygotowało zupę ziemniaczaną z pokrzywą. To danie zachwyciło z kolei swoją prostotą, ale także wyjątkowym smakiem i aromatem.

Sukces Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Tarnów jest wynikiem ich zaangażowania, pasji do gotowania i tradycyjnych receptur. To one chronią i kultywują lokalne kulinarne dziedzictwo, przekazując je z pokolenia na pokolenie. Wydarzenia takie jak to sobotnie nie tylko promują lokalną kuchnię, ale także integrują lokalną społeczność – podkreśla wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Trzymamy kciuki za sukcesy naszych Pań. Teraz na forum całego województwa.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
REKLAMA (B2A02)
Tags: Gmina Tarnów, KGW Zawada, KGW Łękawka, potrawy regionalne powiat tarnowski, STARnowa.tv, Łukasz Winczura
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

„STARczy na dziś” (odc. 147) Anna Krakowska
Żużlem po oczach tarnowskich kibiców. „Unia” objechana przez Start Gniezno

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture