„Wiosna – ach to ty… „

News
Odsłon: 189
REKLAMA (B2A01)

„Wiosna – ach to ty… „

Wiosna, zgodnie z kalendarzem astronomicznym, rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej, która zazwyczaj przypada w okolicach 20-21 marca na półkuli północnej. Jest to moment, w którym dzień i noc mają zbliżoną do siebie długość.Wiosna kojarzy się
z przebudzeniem natury, odświeżeniem krajobrazu i obietnicą nowych początków. Właśnie w tym magicznym czasie roku, słońce zaczyna świecić jaśniej, kwiaty zaczynają kwitnąć,

a ptaki śpiewają radosne pieśni. Ale wiosna to znacznie więcej niż tylko zmiana pogody – to również czas, w którym nasze ciała i umysły ożywają, oddziałując na nasze samopoczucie w różnorodne i korzystne sposoby. Jak Wiosna Wpływa na Nasz Stan Psychiczny i Fizyczny?

  • ●  Zwiększona motywacja: Jasne, ciepłe dni mogą zwiększyć naszą motywację do podejmowania działań i realizacji celów.
  • ●  Mniejsze zmęczenie: Więcej światła słonecznego może pomóc w regulacji naszego rytmu snu i budzić w nas mniej uczucie zmęczenia w porównaniu do mroźnej zimy.
  • ●  Zmniejszony stres: Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, w otoczeniu zieleni i kwiatów, może pomóc w redukcji stresu i poprawie ogólnego stanu psychicznego.
  • ●  Poprawa koncentracji: Zwiększona ilość światła słonecznego może wpłynąć na naszą zdolność do skupienia uwagi i koncentracji na wykonywanych zadaniach.W Polsce nadejście wiosny jest obchodzone z entuzjazmem i radością, zarówno przez tradycyjne obrzędy, jak i nowoczesne świętowania. Zatem jaka jest najbardziej znana tradycja w Polsce?
    TOPIENIE MARZANNY TOPIENIE MARZANNY

    Jedną z najbardziej znanych tradycji w Polsce związanych z nadejściem wiosny jest topienie Marzanny. Marzanna, w postaci kukły wykonanej z gałęzi, słomy i materiałów tekstylnych, symbolizuje zimę. W dniu równonocy wiosennej lub podczas pierwszego pełni księżyca po równonocy, Marzanna jest niesiona na zapalenie i wrzucana do rzeki lub stawu, co symbolizuje pozbycie się zimy i powitanie wiosny.

    Wiosna to zatem czas nie tylko dla natury, ale również dla nas samych. To okres, który warto wykorzystać do korzystnych zmian w naszym życiu, zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Cieszmy się więc każdym promieniem słońca i każdym kwieciem, które oznaczają powrót do życia i obietnicę nowych możliwości.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Iza Łazarek
Dodatkowe informacje:
zdj: Konrad Augustyński
REKLAMA (B2A02)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

Może Ci się spodobać

„Tarnowska Kronika Policyjna” (odc. 159)
Ryszard Żądło, Piotr Gładysz | „STARczy na dziś” (odc. 312)

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture