Ferie zbliżają się wielkimi krokami – co robić w Tarnowie?

News
Odsłon: 199
REKLAMA (B2A01)

Ferie zbliżają się wielkimi krokami – co robić w Tarnowie?

Pomimo, iż do ferii zimowych mamy jeszcze trochę czasu, to już dziś warto dowiedzieć się co tarnowskie placówki przygotowały dla naszych milusińskich w tym okresie. Przypomnijmy, że ferie w naszym rejonie są w tym roku wyjątkowo późno - Małopolska rozpoczyna je tym razem jako jedna z ostatnich województw - i będą trwać od 12 do 25 lutego 2024 roku.

Sprawdziliśmy dla Was jaką ofertę na ten zimowy wypoczynek przygotowały dla dzieci miejskie placówki.

Centrum Sztuki Mościce
CSM na ferie przygotowało dla dzieci warsztaty dziennikarsko-multimedialne. Jak możemy się dowiedzieć ze strony CSM zajęcia zaczynają się 12 i kończą 16 lutego i będą prowadzone w godzinach od 10 do 13. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku od 10 roku życia a ilość osób jest ograniczona, więc jeśli ktoś jest zainteresowany, warto się pośpieszyć.
Program zapowiada się bardzo ciekawie i na pewno zainteresuje wszystkich tych, którzy swą przyszłość chcieliby wiązać z dziennikarstwem. Na warsztatach młodzież będzie mogła się dowiedzieć jak dobrze redagować teksty czy jakich pytań nie należy zadawać rozmówcom podczas wywiadów. W te i inne tajniki dziennikarstwa wprowadzi uczestników prowadząca -Dorota Kunc – znana dziennikarka prasowa i radiowa. Warsztaty prowadzone są odpłatnie a zainteresowanych odsyłamy tutaj. 

Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Co na ferie oferuje nam TOSiR?

WYJAZDY
Dla miłośników narciarstwa organizowane są wyjazdy do Krynicy Słotwiny. Wyjazd autokarem z Tarnowa o 7:30 a planowany powrót 18:15. Wyjazdy są za niewielką odpłatnością i będą przeprowadzane w dniach: 12, 14, 16, 19, 21, 24 i 25 luty 2024. Bilety oczywiście można wcześniej zakupić na hali TOSiR przy ul. Krupniczej.

LODOWISKA
W wolnej chwili możemy również skorzystać z lodowisk. W Tarnowie mamy ich aż dwa:
Lodowisko Mościce – otwarte w poniedziałki i piątki (od 10:00 do 13:45 – ostatnie wejście o 13:00). Cena dosyć korzystna, bo jedynie 5 zł na tercję dla wszystkich dzieci i młodzieży oraz studentów do 26 r.ż.
Lodowisko przy ul. Wojska Polskiego – otwarte we wtorki i czwartki (od 11:00 do 14:45 – ostatnie wejście 14:00)

BASENY
Miejski Dom Sportu, ul. Traugutta – obiekt czynny w środy od 9:00 do 11:00 – ostatnie wejście o 10:00) bilet w cenie tylko 4 zł za godzinę dla dzieci i młodzieży uczącej się oraz dla studentów.
Park Wodny, ul. Piłsudskiego – otwarty specjalnie dla dzieci i młodzieży, w cenie 4 zł za godzinę w poniedziałki i czwartki od 9:00 do 11:00 – ostatnie wejście o 10:00.

Pałac Młodzieży
A co dla nas przygotował Pałac Młodzieży? Pani wicedyrektor ds. pedagogicznych Pałacu, Renata Małek w wypowiedzi dla Radia RDN przedstawiła ciekawy program półkolonii, mającej się odbyć w dwóch turach, tj.: 12-16 luty i 19-23 luty. W programie znajdziemy bogatą ofertę dla dzieci i młodzieży, a mianowicie:
– zajęcia judo,
– szermierka,
– piłka ręczna
– zajęcia wokalne
– zajęcia komputerowe.
Zorganizowana została również interesująca wycieczka do Bochni.

Jest zatem w czym wybierać. Nasze pociechy nie powinny się nudzić.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Źródło:

www.tosir.com.pl
REKLAMA (B2A02)
Tags: CSM, Ferie w Tarnowie, Pałac Młodzieży w Tarnowie, TOSiR

Może Ci się spodobać

Tarnów: Pierwszy spektakl w nowym roku z Anhellim Słowackiego
Przedszkolaki przekażą Dziadkom niezwykłe laurki

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture