VAN GOGH Multi – Sensory Exhibition – Niespotykana podróż po twórczości Van Gogha

KulturaNews
Odsłon: 222
REKLAMA (B2A01)

VAN GOGH Multi – Sensory Exhibition – Niespotykana podróż po twórczości Van Gogha

Multisensoryczna wystawa o twórczości VAN GOGHA dostępna również w Krakowie! Zanurz się w świecie obrazów, angażując zmysły, by podziwiać setki prac pojawiających się na ścianach oraz podłodze, opowiadając o twórczości i życiu malarza.

Wystawa „VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition” odniosła ogromny sukces w wielu miastach na całym świecie, takich jak Los Angeles, Nowy Jork, Toronto, Las Vegas, Dubaj, Berlin, a nawet paryskie muzeum „Atelier des Lumières”, teraz przyszła kolej na Kraków. Ta multisensoryczna wystawa zagości w Hangarze Czyżyny, przy Os. 2 Pułku Lotniczego 26A. Ekspozycja będzie dostępna dla widzów od 10 lutego do 9 czerwca 2024r. Bilety wstępu można rezerwować od godziny 10:00 do 19:00.

Jest to całkiem nowe doświadczenie sztuki, dzięki Digital Art 360, która przenosi widzów do wyobraźni malarza. Na powierzchni prawie 2000 m2 wyświetlane będą, jako wielkoformatowe płótna, prace Van Gogha. Niezwykłym dodatkiem do tej wystawy będzie obszar wirtualnej rzeczywistości (VR), który pozwala zwiedzającym na fascynującą podróż, wnikając głęboko w najbardziej rozpoznawalne dzieła Van Gogha.

Program skupia się na życiu słynnego twórcy – o jego marzeniu zostania wybitnym malarzem, listach do swojego brata Theo, gdzie wyrażał on poglądy do świata, jak i samego siebie. Dzięki tym listom można dowiedzieć się jaki był Van Gogh za życia z wiarygodnego źródła. Ekspozycja jest wzbogacona odpowiednią muzyką oraz narracją, która przybliża nam wątki życia artysty oraz pozwoli nam przenieść się do miejsc bliskich artysty, gdzie powstawały jego największe dzieła.

Van Gogh został cenionym malarzem dopiero po śmierci. Za życia napisał ponad 600 listów oraz namalował 2000 obrazów. Ta wystawa sprawia, że możemy je wszystkie zobaczyć w sposób tętniący życiem symfonią świateł, dźwięków oraz kolorów, przenosząc w świat wyobraźni artysty, pokazując jak jego twórczość się zmieniała z biegiem lat.

Jest to ekscytujące i kształtujące wiedzę kulturalną, pozwalające na podziwianie sztuki w niespotykany dotąd sposób, zmieniając ich wyobrażenie o muzeach.

Rating: 1.00/5. From 3 votes.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Gabriela Łątka
REKLAMA (B2A02)
Tags: Van Gogh
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

A gdyby tak coś zmienić…
Tarnów: Pedagodzy na estradzie

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture