Ruszył konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich

News
Odsłon: 167
REKLAMA (B2A01)

Ruszył konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich

15 stycznia br., ruszył nabór do IV edycji Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Konkurs zainicjowany jest przez Małżonkę Prezydenta RP – Agatę Kornhauser–Dudę i został objęty Jej Honorowym Patronatem. Tegorocznym tematem przwodnim są "Polskie tradycje wielkanocne".

Co należy zrobić? Wystarczy tylko wypełnić kartę zgłoszeniową dostępną tutaj oraz przygotować krótki materiał audiowizualny na temat Koła.

Do konkursu zgłaszać się mogą Koła Gospodyń Wiejskich wpisane do Krajowego Rejestru KGW, o których mowa w ustawie z dnia 9 listopada 2018 r. o kołach gospodyń wiejskich,koła działające na podstawie ustawy z dnia 8 października 1982 r. o społeczno – zawodowych organizacjach rolników oraz stowarzyszenia skupiające kobiety z terenów wiejskich, których celem statutowym działania jest w szczególności rozwój kultury ludowej, w tym kultury lokalnej i regionalnej, promocja i pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych, a także działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.

Wzorem poprzednich edycji Konkursu, zostanie o przeprowadzony w dwóch etapach: wojewódzkim i ogólnopolskim. Etap wojewódzki odbędzie się w formule online, natomiast etap ogólnopolski planowany jest jako wydarzenie stacjonarne w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „MAZOWSZE” im. Tadeusza Sygietyńskiego w Otrębusach lub Pałacu Prezydenckim w Warszawie, z udziałem Małżonki Prezydenta RP. Ogłoszenie zwycięzców oraz wręczenie nagród nastąpi podczas Dożynek Prezydenckich 2024.

Adresatami konkursu są: Koła Gospodyń Wiejskich wpisane do Krajowego Rejestru KGW, o których mowa w ustawie z dnia 9 listopada 2018 r. o kołach gospodyń wiejskich,koła działające na podstawie ustawy z dnia 8 października 1982 r. o społeczno – zawodowych organizacjach rolników oraz stowarzyszenia skupiające kobiety z terenów wiejskich, których celem statutowym działania jest w szczególności rozwój kultury ludowej, w tym kultury lokalnej i regionalnej, promocja i pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych, a także działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.

– Koła Gospodyń Wiejskich przeżywają obecnie swoje odrodzenie, wiele z nich zostało reaktywowanych, wiele też powstaje nowych – podkreślała Małżonka Prezydenta RP, zapraszając do udziału w Konkursie.

Dla Laureatów Konkursu przewidziano nagrody pieniężne. Serdecznie zachęcamy Koła Gospodyń Wiejskich właszcza działające na terenie naszego regionu do udziału w Konkursie.

Termin naboru konkursu: od 15 stycznia do 31 marca 2024 r.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można odnaleźć także tutaj.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

REKLAMA (B2A02)
Tags: Agata Kornhauser–Duda, Kancelaria Prezydenta, Koła Gospodyń Wiejskich
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

Rozpoznajesz kobiety ze zdjęć? Skontaktuj się z Policją
Dawid Krzyżowski nie rozstaje się z piłką

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture