Przedszkolaki przekażą Dziadkom niezwykłe laurki

EdukacjaNews
Odsłon: 209
REKLAMA (B2A01)

Przedszkolaki przekażą Dziadkom niezwykłe laurki

W Przedszkolu Publicznym „Pod Stokrotką” nr 8 w Tarnowie na Bacie i Dziadków czekał wyjątkowy prezent z okazji ich święta. Urząd Marszałkowski wraz z Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie przygotował specjalne laurki. Kartki trafiły za pośredictwem Policji do wszystkich przedszkoli w Małopolsce. Jakie mają zadanie? Profilaktyczno - edukacyjne, czyli będą ostrzegać seniorów przed oszustami i złodziejami a statystyki pokazują, że tych niestety nie brakuje.
Przedszkolaki przekażą Dziadkom niezwykłe laurki
play-rounded-fill

Przedszkolaki przekażą Dziadkom niezwykłe laurki

Akcja edukacyjna przeprowadzona z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji oraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego to kolejna odsłona projektu pn.: „Wielopokoleniowa Edukacja Małopolan”. Akcja ma na celu promowanie bezpieczeństwa osób starszych przy zaangażowaniu najmłodszego pokolenia.

Mimo licznych działań informacyjno-edukacyjnych kierowanych do seniorów i ich rodzin, wciąż zdarzają się przypadki oszustw metodą „na wnuczka”. Oszuści wykorzystując fakt, że osoby starsze chętnie służą pomocą kontaktują się telefonicznie, przedstawiając się za członka rodziny, który pilnie potrzebuje wsparcia finansowego, skłaniają w ten sposób swoich rozmówców do przekazywania pieniędzy. W wyniku takich zdarzeń seniorzy często tracą oszczędności całego życia.

Kartki edukacyjne przygotowane przez małopolskich policjantów, oprócz życzeń zawierają również treści informacyjno-profilaktyczne oraz miejsce, gdzie dzieci mogą napisać swoje rady, bądź wykonać rysunek swoich ukochanych Dziadków. Dzięki temu dzieci mogą aktywnie uczestniczyć w zwiększaniu bezpieczeństwa osób starszych oraz uczyć się od najmłodszych lat postawy twórczej i aktywnej.

Laurki, które trafią do rąk przedszkolaków za ich pośrednictwem zostaną przekazan do babć i dziadków.

Rating: 1.00/5. From 1 vote.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Dodatkowe informacje:
Nagranie i zdjęcia: Lidia Jaźwińska
REKLAMA (B2A02)
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

Ferie zbliżają się wielkimi krokami – co robić w Tarnowie?
Lesław Wieczorek | „STARczy na dziś” (odc. 284)

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture