Zbliżają się obchody 150. rocznicy urodzin Wincentego Witosa

News
Odsłon: 380
REKLAMA (B2A01)

Zbliżają się obchody 150. rocznicy urodzin Wincentego Witosa

W niedzielę (14 stycznia) 2024 r. w Wierzchosławicach odbędą się ogólnopolskie uroczystości z okazji 150. rocznicy urodzin Wincentego Witosa. Ich organizatorem jest tradycyjnie NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Uroczystości upamiętniające urodziny wybitnego przywódcy chłopów polskich od lat gromadzą w Wierzchosławicach, rodzinnej wsi Witosa, nie tylko rolników, przedstawicieli różnych organizacji i samorządowców, ale także najważniejsze osoby w państwie.

Wydarzenie zainauguruje o godz. 11.00 Msza św. w intencji rolników i Ojczyzny w Kościele Parafialnym w Wierzchosławicach, pod przewodnictwem Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Rolników JE ks. Biskupa Leszka Leszkiewicza . Następnie uczestnicy uroczystości ze sztandarami pocztowymi przejdą pod Grób Wincentego Witosa na cmentarzu parafialnym, gdzie złożone zostaną wiązanki kwiatów.

O godz. 13.30 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu zaplanowano spotkanie połączone z konferencją oraz wykładem dra Mateusza Szpytmy – Zastępcy Prezesa IPN. Weźmie w nim udział Prezydent RP Andrzej Duda oraz Premier Mateusz Morawiecki. Współorganizatorem wydarzenia jest Powiat Tarnowski.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Źródło:

Powiat Tarnowski

Produkcja:

STARnowa.tv
REKLAMA (B2A02)
Tags: NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność, Prezydent RP Andrzej Duda, Wincenty Witos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

Może Ci się spodobać

Na porodówkę jechali na sygnałach
Rozpoznajesz mężczyznę ze zdjęcia? Skontaktuj się z policją

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture