Które tarnowskie liceum najlepsze? Mamy ranking

News
Odsłon: 405
REKLAMA (B2A01)

Które tarnowskie liceum najlepsze? Mamy ranking

Miesięcznik "Perspektywy" ogłosił już po raz 26-ty swój coroczny ranking najlepszych liceów w całej Polsce. Ranking ten jest opracowywany na podstawie sukcesów w olimpiadach przedmiotowych oraz wyników matur zarówno z przedmiotów podstawowych, jak i dodatkowych. W przypadku techników uwzględniane są także wyniki egzaminów zawodowych, a w przypadku szkół dwujęzycznych wyniki z egzaminu z języka obcego na poziomie dwujęzycznym.

Które liceum znalazło się na szczycie w Tarnowie? Chyba nikogo zbytnio nie zdziwi, że najwyżej uplasowało się III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Tarnowie, drugie miejsce zajęło I LO im. Kazimierza Brodzińskiego, zaś trzecie należy do IV LO im Jana Pawła II. Na czwartym miejscu mamy II LO, natomiast piąte miejsce zajęło V LO. Wśród techników w naszym mieście najlepiej wypadło Technikum nr 4 im. Tadeusza Tertila w ZSME. Drugie miejsce zajęło Technikum nr 1 w ZST, natomiast na trzecim uplasowało się Technikum nr 7 w ZSB. Czwarte miejsce należy do Technikum nr 5, a piąte do Technikum nr 3. Ogólnie w głównym rankingu liceów III LO odnotowało widoczny skok, gdyż w ubiegłym roku zajmowało 109. miejsce w kraju, natomiast obecnie jest na 75. 
I LO awansowało z 168. na 134. Jeśli chodzi o IV LO to obecnie jest na 311. miejscu, a rok temu było na 386. Niestety spory spadek odnotowało w porównaniu do ubiegłego roku II LO – rok temu zajęło 360. miejsce, a w tegorocznym rankingu jest na 450. pozycji. Opublikowano również ranking maturalny liceów ogólnokształcących i ranking szkół olimpijskich. W przypadku tego pierwszego, III LO znalazło się na 89. miejscu w kraju, I LO na 134. W rankingu olimpijskim III LO, zajęło aż 35. lokatę, Technikum nr 1 uplasowało się na 191., a IV LO znalazło się na 199. miejscu.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Produkcja:

STARnowa.tv
REKLAMA (B2A02)
Tags: I LO im. Kazimierza Brodzińskiego, III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Tarnowie, IV LO im Jana Pawła II, Miesięcznik "Perspektywy"
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

Bogdan Stasz | „STARczy na dziś” (odc. 276)
W Radlnej znaleziono półnagie zwłoki mężczyzny

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture