Konie Arabskie atrakcją dożynek Gminy Tarnów

NewsWydarzenie
Odsłon: 403
REKLAMA (B2A01)

Konie Arabskie atrakcją dożynek Gminy Tarnów

Już dziś na stadionie LKS Dunajec w Zbylitowskiej Górze odbędą się Dożynki Gminy Tarnów, czyli jedno z największych wydarzeń kulturalnych w naszym regionie. Na scenie pojawią się Marcin Daniec oraz Zenon Martyniuk z zespołem. Ponadto atrakcją będzie także prezentacja Koni Arabskich pana Marka Rzepki - starosty tegorocznych dożynek, właściciel Stadniny Koni Klikowa Arabians.
video
play-rounded-fill

Święto Plonów, czyli najważniejsze rolnicze święto związane z dziękczynieniem za dary ziemi, rozpocznie się o godz. 14.00 polową Mszą Świętą. Następnie Zespół Folklorystyczny Bobrowianie wykona obrzęd dożynkowy, a poszczególne sołectwa gminy Tarnów zaprezentują się w Gminnym Konkursie Wieńca Dożynkowego. Zgodnie z tradycją, ceremoniom dożynkowym przewodniczyć będą Starosta i Starościna – przedstawiciele rolników i przedsiębiorców. W tym roku tę zaszczytną funkcję pełnić będą – Marek Rzepka z Woli Rzędzińskiej oraz Małgorzata Skórka z Poręby Radlnej.
Podczas Dożynek prezentować się będą poszczególne miejscowości – każde sołectwo zaprosi uczestników do degustacji potraw, które zostaną przygotowane przez lokalne społeczności i Koła Gospodyń Wiejskich. Będzie, jak zawsze, darmowy poczęstunek od samorządu. Wystąpi także Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy.
O godz. 18.15 na scenie pojawi się znany i lubiany kabaret Marcina Dańca, godzinę później zaplanowano Muzyczny Jubileusz Gminy Tarnów, a o 20.15 wystąpi legenda disco polo – Zenon Martyniuk! Po 21.00 natomiast rozpocznie się Biesiada Taneczna z Zespołem Feniks.
To jednak jeszcze nie wszystko. Na uczestników czekać będą atrakcje dodatkowe jak wesołe miasteczko, kiermasz produktów tradycyjnych, loteria fantowa z cennymi nagrodami, lot balonem, park zabaw dla dzieci, konkursy z nagrodami i wiele innych.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Produkcja:

STARnowa.tv

Montaż:

Paulina Budzik

Wideo:

Paweł Kudrański

Zdjęcia:

Paweł Kudrański

Dźwięk:

Paweł Kudrański
REKLAMA (B2A02)
Tags: Dożynki Gminy Tarnów, Marek Rzepka, Stadnina Koni Klikowa Arabians w Woli Rzędzińskiej
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

„STARczy na dziś” (odc. 188) Tomasz Kowalski
„Wiadomości z tygodnia” (odc. 24)

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture