Zabłędza: 65 – latek śmiertelnie porażony prądem

News
Odsłon: 432
REKLAMA (B2A01)

Zabłędza: 65 – latek śmiertelnie porażony prądem

Do śmiertelnego porażenia prądem doszło dziś ok. godz. 9 w Zabłędzy (gmina Tuchów). Do zdarzenia doszło na składzie kruszywa. Kierowca samochodu opuszczając teren niefortunnie zahaczył o przewody. Wyszedł z pojazdu i został porażony prądem. Mimo szybkiej akcji ratunkowej podczas której przywrócono mu funkcje życiowe, mężczyzna niestety zmarł w szpitalu.

Dziś ok. godz. 9:00 do Zabłędzy przyjechał kierowca zestawu ciężarowego, który przywiózł kruszywo. Po jego rozładunku na składzie, kierowca zaczął opuszczać wywrotkę, która niestety zahaczyła o wiszące przewody średniego napięcia. Kierowca wyszedł z kabiny ciężarówki i wówczas został porażony prądem wartości kilkunastu kilowoltów (kV). Na miejscu udzielono poszkodowanemu pierwszej pomocy, która skutkowała przywróceniem czynności krążeniowo-oddechowych. 65-latek w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala. Niestety lekarzom nie udało się uratować jego życia i kilka godzin później wpłynęła informacja o jego śmierci.
Na miejscu wypadku pracowali policjanci, dokumentując jego przebieg. Postępowanie w tej sprawie będą prowadzić policjanci z Komisariatu Policji w Tuchowie, a nadzór na jego prawidłowością sprawowała będzie prokuratura rejonowa w Tarnowie.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Źródło:

zdj: KMP w Tarnowie
REKLAMA (B2A02)
Tags: Tarnowska Policja
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

„TAK to widzi Rodak” (odc. 12)
Włącz turbo z Grzegorzem Dudą – Akademia Młodego Mechanika w Tarnowie

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture