Dożynki Gminy Tarnów z udziałem Dańca i Zenka

News
Odsłon: 325
REKLAMA (B2A01)

Dożynki Gminy Tarnów z udziałem Dańca i Zenka

Już w niedzielę, 20 sierpnia, na stadionie LKS Dunajec w Zbylitowskiej Górze odbędą się Dożynki Gminy Tarnów, czyli jedno z największych wydarzeń kulturalnych w naszym regionie. Na scenie pojawią się Marcin Daniec oraz Zenon Martyniuk z zespołem.
Dożynki Gminy Tarnów z udzialem Zenka i Dańca
play-rounded-fill

Dożynki Gminy Tarnów z udzialem Zenka i Dańca

Święto Plonów, czyli najważniejsze rolnicze święto związane z dziękczynieniem za dary ziemi, rozpocznie się o godz. 14.00 polową Mszą Świętą. Następnie Zespół Folklorystyczny Bobrowianie wykona obrzęd dożynkowy, a poszczególne sołectwa gminy Tarnów zaprezentują się w Gminnym Konkursie Wieńca Dożynkowego. Zgodnie z tradycją, ceremoniom dożynkowym przewodniczyć będą Starosta i Starościna – przedstawiciele rolników i przedsiębiorców. W tym roku tę zaszczytną funkcję pełnić będą – Marek Rzepka z Woli Rzędzińskiej oraz Małgorzata Skórka z Poręby Radlnej.

Podczas Dożynek prezentować się będą poszczególne miejscowości – każde sołectwo zaprosi uczestników do degustacji potraw, które zostaną przygotowane przez lokalne społeczności i Koła Gospodyń Wiejskich. Będzie, jak zawsze, darmowy poczęstunek od samorządu. Wystąpi także Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy.

O godz. 18.15 na scenie pojawi się znany i lubiany kabaret Marcina Dańca, godzinę później zaplanowano Muzyczny Jubileusz Gminy Tarnów, a o 20.15 wystąpi legenda disco polo – Zenon Martyniuk! Po 21.00 natomiast rozpocznie się Biesiada Taneczna z Zespołem Feniks.

To jednak jeszcze nie wszystko. Na uczestników czekać będą atrakcje dodatkowe jak wesołe miasteczko, kiermasz produktów tradycyjnych, loteria fantowa z cennymi nagrodami, lot balonem, park zabaw dla dzieci, konkursy z nagrodami i wiele innych.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Produkcja:

STARnowa.tv

Montaż:

Paulina Budzik

Reporter:

Paulina Budzik

Wideo:

Rafał Kudrański

Dźwięk:

Rafał Kudrański
Dodatkowe informacje:
Tekst - Gmina Tarnów
REKLAMA (B2A02)
Tags: Anna Pieczarka, Dożynki Gminy Tarnów, Gmina Tarnów, Grzegorz Kozioł, Marcin Daniec, Zenon Martyniuk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

Może Ci się spodobać

„STARczy na dziś” (odc. 186) Zbigniew Kajpus
X Tarnowski Zjazd Berneńczyków [WIDEO]

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture