Dożynki Gminy Tarnów z udziałem Dańca i Zenka

News
Odsłon: 239
REKLAMA (B2A01)

Dożynki Gminy Tarnów z udziałem Dańca i Zenka

Już w niedzielę, 20 sierpnia, na stadionie LKS Dunajec w Zbylitowskiej Górze odbędą się Dożynki Gminy Tarnów, czyli jedno z największych wydarzeń kulturalnych w naszym regionie. Na scenie pojawią się Marcin Daniec oraz Zenon Martyniuk z zespołem.
Dożynki Gminy Tarnów z udzialem Zenka i Dańca
play-rounded-fill

Dożynki Gminy Tarnów z udzialem Zenka i Dańca

Święto Plonów, czyli najważniejsze rolnicze święto związane z dziękczynieniem za dary ziemi, rozpocznie się o godz. 14.00 polową Mszą Świętą. Następnie Zespół Folklorystyczny Bobrowianie wykona obrzęd dożynkowy, a poszczególne sołectwa gminy Tarnów zaprezentują się w Gminnym Konkursie Wieńca Dożynkowego. Zgodnie z tradycją, ceremoniom dożynkowym przewodniczyć będą Starosta i Starościna – przedstawiciele rolników i przedsiębiorców. W tym roku tę zaszczytną funkcję pełnić będą – Marek Rzepka z Woli Rzędzińskiej oraz Małgorzata Skórka z Poręby Radlnej.

Podczas Dożynek prezentować się będą poszczególne miejscowości – każde sołectwo zaprosi uczestników do degustacji potraw, które zostaną przygotowane przez lokalne społeczności i Koła Gospodyń Wiejskich. Będzie, jak zawsze, darmowy poczęstunek od samorządu. Wystąpi także Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy.

O godz. 18.15 na scenie pojawi się znany i lubiany kabaret Marcina Dańca, godzinę później zaplanowano Muzyczny Jubileusz Gminy Tarnów, a o 20.15 wystąpi legenda disco polo – Zenon Martyniuk! Po 21.00 natomiast rozpocznie się Biesiada Taneczna z Zespołem Feniks.

To jednak jeszcze nie wszystko. Na uczestników czekać będą atrakcje dodatkowe jak wesołe miasteczko, kiermasz produktów tradycyjnych, loteria fantowa z cennymi nagrodami, lot balonem, park zabaw dla dzieci, konkursy z nagrodami i wiele innych.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Produkcja:

STARnowa.tv

Montaż:

Paulina Budzik

Reporter:

Paulina Budzik

Wideo:

Rafał Kudrański

Dźwięk:

Rafał Kudrański
Dodatkowe informacje:
Tekst - Gmina Tarnów
REKLAMA (B2A02)
Tags: Anna Pieczarka, Dożynki Gminy Tarnów, Gmina Tarnów, Grzegorz Kozioł, Marcin Daniec, Zenon Martyniuk
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

„STARczy na dziś” (odc. 186) Zbigniew Kajpus
X Tarnowski Zjazd Berneńczyków [WIDEO]

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture