Tarnowianin w piłkarskiej kadrze na mistrzostwa Europy

NewsSport
Odsłon: 239
REKLAMA (B2A01)

Tarnowianin w piłkarskiej kadrze na mistrzostwa Europy

Wiktor Matyjewicz, środkowy obrońca włoskiego klubu do lat 19 Hellas Verona Primavera, znalazł się w kadrze reprezentacji Polski, prowadzonej przez Marcina Brosza, która pojedzie na Mistrzostwa Europy do lat 19.

Turniej finałowy zostanie rozegrany w dniach od 3 do 16 lipca na Malcie. Polska znalazła się w grupie A, a jej rywalami będą: gospodarze turnieju, Portugalia oraz Włochy. Natomiast w grupie B zmierzą się ze sobą: Grecja, Hiszpania, Islandia oraz Norwegia.

Polscy piłkarze w pierwszym meczu na Mistrzostwach Świata do lat 19 na Malcie zagrają 3 lipca o godzinie 18:00 z Portugalią. Następnie, 6 lipca o godzinie 21:15, zmierzą się z Maltą, a ostatnie spotkanie grupowe rozegrają 9 lipca o godzinie 18:00 z Włochami.

Wiktor Matyjewicz jest wychowankiem tarnowskiej Unii, ma też za sobą występy w ekstraklasowej drużynie Korony Kielce. Posiada bardzo dobre warunki fizyczne jak przystało na defensora. Mierzy 191 cm wzrostu. Do tej pory w reprezentacji U-19 rozegrał dziewięć spotkań, w których zaliczył jedno trafienie. Jego wartość rynkowa, według portalu transermarkt, wyceniana jest na 50 tys. euro. Dodajmy, że we włoskim klubie występują jeszcze dwaj inni polscy gracze: Paweł Dawidowicz i Mateusz Praszelik, którzy są zawodnikami pierwszej drużyny Hellasu.

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
Dodatkowe informacje:
Fot. Unia Tarnów
REKLAMA (B2A02)

Tags: Hellas Werona Primavera, mistrzostwa Europy U-19 2023, STARnowa.tv, tarnowscy sportowcy, Unia Tarnów, Wiktor Matyjewicz, Łukasz Winczura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

Może Ci się spodobać

Tragiczny finał poszukiwań zaginionego mężczyzny
„STARczy na dziś” (odc. 152) Wiesław Krajewski

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture