Tarnowianin w piłkarskiej kadrze na mistrzostwa Europy

NewsSport
Odsłon: 307
REKLAMA (B2A01)

Tarnowianin w piłkarskiej kadrze na mistrzostwa Europy

Wiktor Matyjewicz, środkowy obrońca włoskiego klubu do lat 19 Hellas Verona Primavera, znalazł się w kadrze reprezentacji Polski, prowadzonej przez Marcina Brosza, która pojedzie na Mistrzostwa Europy do lat 19.

Turniej finałowy zostanie rozegrany w dniach od 3 do 16 lipca na Malcie. Polska znalazła się w grupie A, a jej rywalami będą: gospodarze turnieju, Portugalia oraz Włochy. Natomiast w grupie B zmierzą się ze sobą: Grecja, Hiszpania, Islandia oraz Norwegia.

Polscy piłkarze w pierwszym meczu na Mistrzostwach Świata do lat 19 na Malcie zagrają 3 lipca o godzinie 18:00 z Portugalią. Następnie, 6 lipca o godzinie 21:15, zmierzą się z Maltą, a ostatnie spotkanie grupowe rozegrają 9 lipca o godzinie 18:00 z Włochami.

Wiktor Matyjewicz jest wychowankiem tarnowskiej Unii, ma też za sobą występy w ekstraklasowej drużynie Korony Kielce. Posiada bardzo dobre warunki fizyczne jak przystało na defensora. Mierzy 191 cm wzrostu. Do tej pory w reprezentacji U-19 rozegrał dziewięć spotkań, w których zaliczył jedno trafienie. Jego wartość rynkowa, według portalu transermarkt, wyceniana jest na 50 tys. euro. Dodajmy, że we włoskim klubie występują jeszcze dwaj inni polscy gracze: Paweł Dawidowicz i Mateusz Praszelik, którzy są zawodnikami pierwszej drużyny Hellasu.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
Dodatkowe informacje:
Fot. Unia Tarnów
REKLAMA (B2A02)
Tags: Hellas Werona Primavera, mistrzostwa Europy U-19 2023, STARnowa.tv, tarnowscy sportowcy, Unia Tarnów, Wiktor Matyjewicz, Łukasz Winczura
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

Tragiczny finał poszukiwań zaginionego mężczyzny
„STARczy na dziś” (odc. 152) Wiesław Krajewski

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture