Tarnów ozłocony na Igrzyskach Europejskich. Dziękujemy, Pani Natalio

NewsSportWydarzenie
Odsłon: 625

Natalia Kałucka wywalczyła złoty medal Igrzysk Europejskich we wspinaniu na czas. Tarnowianka na własnym podwórku pokonała faworytkę zawodów, lubliniankę Aleksandrę Mirosław. Z czasem 6, 573 s. Natalia Kałucka pobiła własny rekord życiowy.

Na starcie czwartkowych zawodów we wspinaczce na czas stanęły dwie Polki, aktualna mistrzyni świata z 2021 roku tarnowianka Natalia Kałucka oraz wielokrotna rekordzistka świata i uczestniczka tokijskiej olimpiady Aleksandra Mirosław, które były zdecydowanymi faworytkami rywalizacji.

W eliminacjach, z czasem 6,48 s., najszybsza była Aleksandra Mirosław. W ćwierćfinale i półfinale Kałucka i Mirosław dość gładko poradziły sobie z rywalkami i spotkały się dopiero w finale. W biegu finałowym minimalnie lepsza była tarnowianka Natalia Kałucka, która zdobyła złoty medal tegorocznych igrzysk. Trzecie miejsce zajęła Włoszka Beatrice Colli. Włoszka pokonała w walce o medal Francuzkę Victoire Andrier, osiągając czas 7,66 s.
Dziś, w piątek, 23 czerwca, czeka nas walka o medale wśród sprinterów. Polskę reprezentować będą Oskar Szalecki i… jego trener Marcin Dzieński. Finały zaplanowano na 20.30.