Tarnów ozłocony na Igrzyskach Europejskich. Dziękujemy, Pani Natalio

NewsSportWydarzenie
Odsłon: 544
REKLAMA (B2A01)

Tarnów ozłocony na Igrzyskach Europejskich. Dziękujemy, Pani Natalio

Natalia Kałucka wywalczyła złoty medal Igrzysk Europejskich we wspinaniu na czas. Tarnowianka na własnym podwórku pokonała faworytkę zawodów, lubliniankę Aleksandrę Mirosław. Z czasem 6, 573 s. Natalia Kałucka pobiła własny rekord życiowy.

Na starcie czwartkowych zawodów we wspinaczce na czas stanęły dwie Polki, aktualna mistrzyni świata z 2021 roku tarnowianka Natalia Kałucka oraz wielokrotna rekordzistka świata i uczestniczka tokijskiej olimpiady Aleksandra Mirosław, które były zdecydowanymi faworytkami rywalizacji.

W eliminacjach, z czasem 6,48 s., najszybsza była Aleksandra Mirosław. W ćwierćfinale i półfinale Kałucka i Mirosław dość gładko poradziły sobie z rywalkami i spotkały się dopiero w finale. W biegu finałowym minimalnie lepsza była tarnowianka Natalia Kałucka, która zdobyła złoty medal tegorocznych igrzysk. Trzecie miejsce zajęła Włoszka Beatrice Colli. Włoszka pokonała w walce o medal Francuzkę Victoire Andrier, osiągając czas 7,66 s.
Dziś, w piątek, 23 czerwca, czeka nas walka o medale wśród sprinterów. Polskę reprezentować będą Oskar Szalecki i… jego trener Marcin Dzieński. Finały zaplanowano na 20.30.

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
Dodatkowe informacje:
Fot. PKOl
REKLAMA (B2A02)

Tags: Igrzyska Europejskie 2023, Natalia Kałucka, STARnowa.tv, tarnowscy sportowcy, wspinaczka sportowa, Łukasz Winczura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

Może Ci się spodobać

Prezydent Roman Ciepiela bez wotum zaufania (tradycyjnie). Ale czy z absolutorium? Nie wiadomo…
Spotkania z Przemysłem Przyszłości IPH

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture