„O czym myślisz miasto” – zaproszenie na wernisaż wystawy

Co? Gdzie? Kiedy?KulturaNews
Odsłon: 100
REKLAMA (B2A01)

„O czym myślisz miasto” – zaproszenie na wernisaż wystawy

W budynku Multimedialnego Centrum Artystycznego, przy ul. Wałowej 25 w Tarnowie już do 8 lutego będzie można zobaczyć nietypową wystawę pt. „O czym myślisz miasto”. Prezentowane są na niej teksty poetyckie autorstwa Dariusza Marcinka opisują wędrówki po ulicach Tarnowa, m.in. Urszulańskiej, Krakowskiej, Batorego, Grunwaldzkiej, Robotniczej, Do Huty, Kołłątaja, Mościckiego oraz miejsca ekspozycji – ulicy Wałowej.

Czy to jeszcze ja śnię ciebie miasto, czy już ty mnie? Nie umiem, nie umiem odróżnić. Zresztą jakie to ma znaczenie teraz, gdy twoje ulice, bramy, labirynty piwnic, cienie i półcienie wreszcie ułożyły się we mnie? Nie chcę się obudzić z ciebie i ty się ze mnie nie budź i niech trwają te kruche świadectwa naszych wspólnych wędrówek, naszych wzruszeń – Dariusz Marcinek.

W programie wystawy między innymi kameralny koncert Dariusza Marcinka z elementami poezji, który będzie wspaniałym dopełnieniem prezentowanych wierszy. Zapraszamy na niego wszystkich chętnych już 28 stycznia od godziny 15:00 do 17:00 w trakcie trwania 32. finału WOŚP. Wstęp jest wolny, by ewentualne datki mogły zasilić puszkę Wielkiej Orkiestry
Świątecznej Pomocy, która będzie znajdowała się w budynku MCA.

W niedzielę zaś, 4 lutego o godzinie 15:00 razem z autorem będzie można poznać tajemnice jego poezji na oprowadzaniu po wystawie.
Chętnych zapraszamy także do dołączenia się do akcji PRZYNIEŚ (I PRZECZYTAJ) SWÓJ WIERSZ.

Rating: 5.00/5. From 2 votes.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Źródło:

BWA w Tarnowie

Montaż:

Rafał Kudrański
REKLAMA (B2A02)
Tags: BWA w Tarnowie
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

„Pół żartem, dwóch serio” (odc. 68)
Zosia, Adam Garbacz | „STARczy na dziś” (odc. 285)

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture