Kolejne dotacje marszałkowskie. Wsparcie dla chórów i klubów sportowych

EdukacjaKulturaNewsWydarzenie
Odsłon: 314
REKLAMA (B2A01)

Kolejne dotacje marszałkowskie. Wsparcie dla chórów i klubów sportowych

Są pieniądze na wspieranie przedsięwzięć kulturalnych i sportowych. O pieniądze z budżetu marszałka województwa małopolskiego mogą starać się jednostki prowadzące chóry oraz kluby sportowe. Poinformował o tym wicemarszałek województwa Józef Gawron, który był gościem programu „Starczy na Dziś”.

W opinii samorządowca pieniądze pomogą w utrwalaniu dziedzictwa kulturowego w małych miejscowościach a także będą dobrym zastrzykiem gotówki dla klubów sportowych, które niejednokrotnie mają problemy z opłaceniem nawet bieżących rachunków.

Chóry działające przy parafiach, domach kultury czy szkołach nie tylko jednoczą lokalną społeczność. Niejednokrotnie z tychże wychodzą talenty, o których potem jest głośno i są dumą nie tylko własnej miejscowości. Podobnie ma się sytuacja ze sportem. Przygotowane pieniądze mają być dedykowane nie profesjonalnym klubom, które mają sponsorów, ale takim, które szkolą młodzież i grają w tych niższych klasach rozgrywkowych – mówi wicemarszałek.

Szczegóły można znaleźć na stronie urzędu marszałkowskiego: www.malopolska.pl.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
REKLAMA (B2A02)
Tags: Józef Gawron, STARnowa.tv, Urząd Marszałkowski dotacje, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Łukasz Winczura
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

Tarnowski Dzień Miejskiego Ogrodnika
Tarnowska Olimpiada Przedszkolaków

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture