Szklanka na drogach. Jak jeździć w takich warunkach?

KomunikacjaNews
Odsłon: 293
REKLAMA (B2A01)

Szklanka na drogach. Jak jeździć w takich warunkach?

Marznący deszcz, oblodzone drogi i chodniki oraz opóźnienia na kolei - tak wyglądał dzisiejszy poranek. Najbliższe dni nie zapowiadają się lepsze. Trzeba przygotować się na dodatnie i ujemne temperatury, roztopy oraz opady marznącego deszczu. W niektórych miejscach drogi i chodniki zamieniają się w lodowiska dlatego warto zachować szczególną ostrożność.

W takich warunkach trzeba szczególnie uważać na gołoledź, którą łatwo przeoczyć. Ma postać cienkiej, niewidocznej warstwy lodu na asfalcie. Jak należy zachować się wówczas za kółkiem?

Najlepiej zdjąć nogę z gazu i jak najmniej wykonywać gwałtownych ruchów. Jeśli to możliwe, warto planować hamowanie z wyprzedzeniem. Należy dostosować także prędkość do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że na takiej nawierzchni, każdy gwałtowny ruch kierownicy może spowodować utratę przyczepności. Dlatego wszelkie manewry powinny być wykonywane płynnie, tak aby nie spowodować zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypominamy, że zbliżając się do przejścia dla pieszych należy zachować szczególną ostrożność. Hamowanie na śliskiej nawierzchni jest zdecydowanie wydłużone. O zachowaniu ostrożności nie mogą także zapominać piesi. – mówi oficer prasowy KMP w Tarnowie asp. sztab. Paweł Klimek.

 

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

REKLAMA (B2A02)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

Może Ci się spodobać

Tomasz Banek | „STARczy na dziś” (odc. 283)
„Tarnowska Kronika Policyjna” (odc. 152)

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture