Enomeleksem po Tarnowie i regionie

News
Odsłon: 345
REKLAMA (B2A01)

Enomeleksem po Tarnowie i regionie

Tarnowska Organizacja Turystyczna w nowy sezon turystyczny wjeżdża enomeleksem! Nowa forma zwiedzania Tarnowa i regionu już teraz budzi olbrzymie zainteresowanie. Podróże enomeleksem są bezpłatne i można z nich korzystać do końca wakacji. Pojazd posiada 12 miejsc (dla pasażerów + kierowca).

Dla turystów przygotowano kilka możliwości odkrywania naszego regionu. Od poniedziałku do piątku odbywają się wycieczki enomeleksem z przewodnikiem po Tarnowie. Start codziennie o godz. 12 sprzed siedziby Tarnowskiego Centrum Informacji przy Rynek 7 w Tarnowie. Podczas wycieczki turyści zapoznają się z projektem EnoTarnowskie w tym odradzającymi się tradycjami winiarskimi w mieście i regionie.

W soboty TOT zaprasza zainteresowanych na zielony parking pod wieżą widokową w Dąbrówce Szczepanowskiej, skąd enomeleks będzie kursował trasą: wieża widokowa w Dąbrówce Szczepanowskiej – Lubinka –  Janowice (Winnica Uroczysko/Winnica Janowice) – powrót do Dąbrówki
Szczepanowskiej w kierunku wieży widokowej – Winnica Dąbrówka w Dąbrówce Szczepanowskiej i koniec trasy pod wieżą widokową. Przewidziano dwa kursy – o godz. 12.30 i o godz. 17.00. Taka wycieczka będzie trwać około 4 godzin.

W niedzielę enomeleks z przewodnikiem o godz. 9 wyrusza sprzed dworca PKP w Tarnowie. Dzięki temu turyści np. z Krakowa mogą dojechać do Tarnowa pociągiem, aby wziąć udział w wycieczce. Enomeleks na początek przejedzie do Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej, skąd też można dołączyć do wycieczki, po wcześniejszej rezerwacji i wskazaniu miejsca startowego. Później trasa wiedzie Lubinkę do Winnicy Uroczysko/Winnicy Janowice i następnie przez Lubinkę pod wieżę widokową z kolejnym przystankiem na Winnicy Dąbrówka. Powrót na tarnowski dworzec PKP zaplanowano malowniczą trasą wzdłuż Dunajca, poprzez CPL w Rzuchowej, skąd można wrócić do domu własnym samochodem bez konieczności przejazdu do Tarnowa.

Na winnicach turyści spędzą po 45 minut, w programie bezpłatne oprowadzenie po winnicy z przedstawieniem historii i ciekawostek, spacer, atrakcje dla dzieci, a także degustacja win.

Na przejazdy po regionie (soboty i niedziele) obowiązują wcześniejsze zapisy. Osoby chętne proszone są o zgłoszenia na adres mailowy meleks@lot.tarnow.pl. Należy wskazać konkretny dzień i godzinę, a także liczbę osób. W przypadku niedzieli trzeba określić dodatkowo czy wycieczkę chcemy rozpocząć na dworcu PKP w Tarnowie, czy przy Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej.

O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby zakwalifikowane na dany dzień i godzinę dostaną zwrotne potwierdzenie. 

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Źródło:

Tekst: Agata i Łukasz Jaje

Produkcja:

STARnowa.tv
REKLAMA (B2A02)
Tags: Tarnowska Organizacja Turystyczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

Może Ci się spodobać

„STARczy na dziś” (odc. 154) Stanisław Jędrzejowski
Poważny wypadek w Tymowej. Mężczyzna kopnięty przez konia. Na miejsce wysłano helikopter LPR

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture