Te filmy powalczą o statuetkę Maszkarona podczas 37. edycji Tarnowskiej Nagrody Filmowej

KulturaNewsWydarzenie
Odsłon: 340
REKLAMA (B2A01)

Te filmy powalczą o statuetkę Maszkarona podczas 37. edycji Tarnowskiej Nagrody Filmowej

Kinomaniacy już od dawna na czerwono mają zaznaczone w swoich kalendarzach dni między 27 maja a 3 czerwca. Na ten czas zaplanowana jest bowiem 37. edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej. W czyje ręce powędruje statuetka Maszkarona? O tym zadecyduje jury oraz publiczność, która zaproszona jest do kina "Marzenie" oraz Amfiteatru Letniego przy ul. Kopernika, gdzie odbędzie się część imprez towarzyszących festiwalowi.

Wśród projekcji konkursowych znalazły się: „Chleb i sól” w reżyserii Damiana Kocura, „Filip”, reż. Michał Kwieciński, „Film balkonowy”, reż. Paweł Łoziński, „IO”, reż. Jerzy Skolimowski, „Kobieta na dachu”, reż. Anna Jadowska, „Miało Cię nie być”, reż. Jakub Michalczyk, „Niebezpieczni dżentelmeni”, reż. Maciej Kawalski „Pianoforte”, reż. Jakub Piątek, „Silent Twins”, reż. Agnieszka Smoczyńska, „Śubuk”, reż. Jacek Chmielarz, „Wyrwa”, reż. Bartosz Konopka oraz „Zadra”, reż. Grzegorz Mołda.

Sprzedaż biletów na poszczególne projekcje rozpocznie się 18 maja o godz. 14. w kasie kina Marzenie oraz na www.kinomarzenie.pl.

Tegoroczny konkurs oceni i nagrodzi „Maszkaronem” oraz Nagrodą Specjalną, ufundowaną przez Partnera TNF – Gemini Park Tarnów, profesjonalne Jury 37. TNF pod przewodnictwem Wojciecha Smarzowskiego, reżysera i ubiegłorocznego Laureata Nagrody Publiczności za film „Wesele”. Swoje nagrody przyznają także Jury Młodzieżowe – „Kamerzystę” oraz festiwalowa publiczność – „Publikę”.

Od 2007 roku tarnowskiemu festiwalowi towarzyszy również sekcja dziecięca, czyli Filmy Młodego Widza, na które złożą się m.in. projekcje konkursowe najnowszych bajek, które oceni, a najlepszą z nich nagrodzi Jury Dziecięce przyznające producentowi filmu statuetkę „Maszkaronka”.

Nie samym filmem podczas TNF żyje człowiek…

Program festiwalu uzupełnią również trzy koncerty. Pierwszy odbędzie się w Piwnicach TCK w czwartek 1 czerwca o godz. 20. Będzie to ilustrowany set electro w wykonaniu Rabbit on the Moon (wstęp wolny). Kolejny to „Muzyka na żywo” do filmu niemego „Bestia” z 1917 roku w reż. Aleksandra Hertza, w wykonaniu Orkiestry Ludwika Sarskiego. Wydarzenie zaplanowano w Amfiteatrze Letnim w piątek 2 czerwca o godzinie 20, a wstęp na nie również będzie bezpłatny. Podczas Gali Wręczenia Nagród, która odbędzie się 3 czerwca o godzinie 19 w kinie Marzenie wystąpi natomiast Dorota Miśkiewicz i Yarosh Organ Trio z „Przebojami Muzyki Filmowej”. Na program koncertu złożą się najbardziej znane melodie z polskich i zagranicznych produkcji filmowych przedstawione w wyjątkowych aranżacjach. Usłyszymy m.in.: What Are You Doing the Rest of Your Life (Michel Legrand), Stella by Starlight (Victor Young), Przed nocą i mgłą z serialu „07 zgłoś się”, utwory z filmów Romana Polańskiego, piosenkę „Pod rzęsami” i wiele innych. Bilety na to wydarzenie w cenie 50 zł można już kupować online oraz w kasie kina.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
REKLAMA (B2A02)
Tags: STARnowa.tv, Tarnowska Nagroda Filmowa 2023, Tarnowskie Centrum Kultury, Wojciech Smarzowski, Łukasz Winczura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

Może Ci się spodobać

Kiedy słońce zgaśnie, w Tarnowie będzie jaśniej
„Senior na czasie” (odc. 72) Przemysław Sroka

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture