Dłużej pojeździsz miejskim rowerem. Choćby do sklepu czy dla zdrowotności

KomunikacjaNewsWydarzenie
Odsłon: 288
REKLAMA (B2A01)

Dłużej pojeździsz miejskim rowerem. Choćby do sklepu czy dla zdrowotności

W Tarnowie będzie można dłużej za darmo pojeździć rowerem miejskim. Taką decyzję jednomyślnie podjęli radni podczas zeszłotygodniowej sesji rady miejskiej. Uchwała lada tydzień wejdzie w życie.

Przypomnijmy, do tej pory osoby korzystające z wypożyczalni Tarnowskiego Roweru Miejskiego mogły jeździć za darmo przez pierwsze 20 minut. Radni na wniosek urzędników jednogłośnie zgodzili się jednak wydłużyć ten czas.

I tak. Dla korzystających z Tarnowskiej Karty Miejskiej w wersji Premium wzrośnie on z 30 do godziny, natomiast dla pozostałych użytkowników z 20 do 40 minut. Zmiany mają zachęcić mieszkańców do jeszcze większego korzystania z tego środka transportu. Urzędnicy zwracają też uwagę, że z roku na rok systematycznie wzrasta długość ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych.

Miasto szacuje, że wprowadzone zmiany nieznacznie uszczuplą budżet o kwotę około 2 600 zł w skali roku.

Tarnowski Rower Miejski liczy już osiemnaście stacji, w których zlokalizowanych jest 190 jednośladów. W tej flocie dostrzegamy 10 rowerków dziecięcych oraz 10 wyposażonych w foteliki do przewożenia najmłodszych. System ma obecnie ponad 8 tysięcy zarejestrowanych użytkowników, którzy w ciągu sezonu wypożyczają rowery około 20 tysięcy razy. Przejechali nimi ponad 50 tysięcy kilometrów, czyli z naddatkiem odjechali równik. Sezon na korzystanie z roweru miejskiego kończy się 30 listopada. W okresie zimowym pojazdy poddawane są niezbędnym reparacjom i pracom konserwatorskim.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
Dodatkowe informacje:
Fot. UMT
REKLAMA (B2A02)
Tags: rada miejska 2018-2024, ścieżki rowerowe Tarnów, STARnowa.tv. tarnowski rower miejski, Łukasz Winczura
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

Poważny wypadek w Tymowej. Mężczyzna kopnięty przez konia. Na miejsce wysłano helikopter LPR
Ruszają letnie potańcówki! Pierwsza już w tę niedzielę

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture