Radni powiatu tarnowskiego uchylili uchwałę anty-LGBT. Znamy powody tej decyzji

EdukacjaInwestycjeKomunikacjaNewsPolitykaWydarzenie
Odsłon: 365
REKLAMA (B2A01)

Radni powiatu tarnowskiego uchylili uchwałę anty-LGBT. Znamy powody tej decyzji

Wczoraj, 27 czerwca, podczas wyjazdowej sesji rady powiatu tarnowskiego, która odbyła się w Kąśnej Dolnej radni uchylili uchwałę anty-LGBT z 2019 roku. Decyzja zapadła za aprobatą 11 radnych, przy dwóch głosach wstrzymujących się i czterech przeciwnych. Jedenaścioro rajców z klubów Koalicji Obywatelskiej oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego nie wzięło udziału w głosowaniu.

Starosta Roman Łucarz z nieukrywanym smutkiem w głosie podaje powody zmiany stanowiska rady w opisywanej kwestii. Chodzi o niemałe pieniądze unijne, które mogłyby przejść powiatowi obok nosa.

– Z jednej strony sprzeciwia się to z moim czy naszym naszym sumieniem i światopoglądem. Z drugiej muszę myśleć o przedsiębiorcach, szkołach, mieszkańcach. Pieniądze z Unii Europejskiej są rzeczą ważną – mówi w rozmowie telefonicznej.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że z prośbą o zmianę tej uchwały zwracał się do władz powiatu marszałek województwa Witold Kozłowski.

Aktualnie wśród złożonych przez starostwo wniosków priorytetowym jest między innymi uzyskanie 8-milionowej dotacji dla Powiatowego Urzędu Pracy.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
REKLAMA (B2A02)
Tags: rada powiatu tarnowskiego 2018-2024, Roman Łucarz, STARnowa.tv, ustawa anty LGBT powiat tarnowski, Łukasz Winczura
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

Karuzeli kadrowej w Niecieczy ciąg dalszy…
Tragiczny finał poszukiwań zaginionego mężczyzny

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture